Jak terroryści czerpią korzyści z nielegalnej marihuany?


feminizowane nasiona marihuany

terrorysci-czerpia-korzysci-z-nielegalnej-marihuany-909452

Nowe dowody włoskiej policji wskazują na to, że ISIS współpracuje z włoską mafią przy transporcie konopi z Afryki Północnej do Europy.

Franco Roberti, szef krajowej jednostki przeciw mafii i antyterrorystycznej Włoch, powiedział w kwietniu tego roku, że ISIS kontroluje znaczną część europejskiej trasy przemytu haszyszu w Libii i wokół Morza Śródziemnego. Ta organizacja terrorystyczna otrzymuje około 7% swoich środków z handlu narkotykami, mimo że konopia (i inne środki odurzające) zgodnie z prawem szariatu są surowo zabronione.

Franco Roberti twierdzi w swojej książce, że zniesienie zakazu konopi i jej legalizacja to definitywnie najlepsza broń przeciwko handlarzom narkotyków, wśród których znajdują się też terroryści, którzy zdobywają przez to pieniądze.”

Nie jest to nowe zjawisko, jednak aspekt finansowy tego biznesu jest po prostu zaniedbywany. Już na początku 2002 roku władze USA udaremnili zamianę tony haszyszu i heroiny na rakiety Stinger, które następnie mieli sprzedać dla Al-Kaidy przez obywatela USA oraz dwóch Pakistańczyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana THC i rośliny konopi oraz cannabis CBD, to tematyka blogu konopnego Ganja Farmer.