Przepis Na Chleb Konopny z Nasionami Konopi


feminizowane nasiona marihuany

Dzisiaj chcemy pokazać Ci przepis na chleb konopny, który dzięki nasionom konopi będzie nie tylko pyszny, ale i chrupiący.

Z żywieniowego punktu widzenia całe nasiona konopi są dobrym źródłem nierozpuszczalnego błonnika, białka, niezbędnych aminokwasów, kwasów tłuszczowych omega-3 oraz minerałów, takich jak żelazo, magnez i potas.

W przypadku pieczywa wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje:

  • Chleb na drożdżach (np. klasyczny biały chleb, bułki, francuska bagietka, ciabatta lub brioche)
  • Chleb na zakwasie (np. z mąki żytniej lub z mąką pełnoziarnistą)
  • Chleb z proszkiem do pieczenia (np. bułeczki lub bułki twarogowe)

Nasz Przepis Na Chleb Konopny z Nasionami Konopi

Czas przygotowania: 20 minut wyrobienie ciasta, 55 minut pieczenia i 60 minut chłodzenia

Składniki:

  • 500 g mąki pszennej typ 1050
  • 1 opakowanie proszku do pieczenia
  • 250 ml wody
  • 1 łyżeczka soli
  • 2 łyżki oleju konopnego
  • 100 g prażonych całych nasion konopi + łuskane nasiona konopi do posypania

Przygotowanie:

Rozgrzej piekarnik do 200°C i wysmaruj tłuszczem formę do pieczenia. W misce wymieszaj mąkę z proszkiem do pieczenia, solą i prażonymi nasionami konopi. Stopniowo dodawaj najpierw olej, a następnie wodę i ugniataj rękami masę do uzyskania jednolitego ciasta.
Ciasto umieść w formie do pieczenia i posyp obranymi nasionami konopi. Wzdłuż chleba zrób nożem nacięcie, aby po upieczeniu miał w tym miejscu ładne pęknięcie.
Piecz chleb przez 55 minut umieszczając na dnie piekarnika małą, żaroodporną foremkę z wodą – dzięki temu będzie chrupiący i nie wyschnie.

Jak Przechowywać Chleb:

Aby chleb jak najdłużej pozostał świeży, najlepiej przechowywać go w garnku z gliny lub kamionki. Materiały te pochłaniają wodę zawartą w chlebie. Chleb, który jest bogaty w błonnik starzeje się dzięki tzw. retrogradacji, co oznacza, że skrobia oddaje wodę związaną podczas pieczenia. Następnie ta woda wyparowuje na powierzchnię chleba i jeśli nie umieścimy go w naczyniu z gliny lub kamionki, woda będzie się gromadzić w pojemniku i przez to chleb spleśnieje.

Smacznego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana THC i rośliny konopi oraz cannabis CBD, to tematyka blogu konopnego Ganja Farmer.