Cannabis Jako Afrodyzjak


feminizowane nasiona marihuany

Czy Marihuana Jest Skutecznym Afrodyzjakiem?

Aby odpowiedzieć na to pytanie najpierw musimy ustalić, czym jest afrodyzjak. Afrodyzjak to substancja, która spełnia jedno lub więcej z poniższych kryteriów:

 • zwiększa pożądanie seksualne (libido)
 • zwiększa sprawność seksualną
 • zwiększa przyjemność seksualną
 • łagodzi problemy związane z układem hormonalnym i rozrodczym, które zakłócają zdrową reakcję seksualną
 • tworzy interpersonalne poczucie dobrego samopoczucia i atrakcyjności, dzięki czemu zwiększa się pożądanie i sprawność seksualna.

Niektóre efekty afrodyzjaków są albo psychologiczne albo fizjologiczne. Inne są połączeniem obu tych elementów i odzwierciedlają złożoną naturę seksualności. Marihuana należy do kategorii afrodyzjaków o podwójnym działaniu. Afrodyzjaki nie mogą automatycznie wywołać pożądania, intymności, romansu czy seksualnej kompatybilności. Nawet silne leki, takie jak viagra, nie mogą zmusić ciała mężczyzny, aby stać się seksualnie pobudzonym, jeśli nie jest on już psychicznie podniecony przez swojego partnera. Chociaż istnieją dziesiątki mikstur i leków uważanych za afrodyzjaki, konopie indyjskie są jednym z niewielu, co do których istnieją obiektywne dowody, że rzeczywiście działają stymulująco.

W artykule naukowym z 2019 roku opublikowanym w czasopiśmie Sexual Medicine zbadano używanie marihuany i funkcje seksualne u kobiet. Naukowcy medyczni przebadali łącznie 373 kobiet, z których 34% zgłosiło używanie marihuany jako afrodyzjaku przed rozpoczęciem aktywności seksualnej. Spośród nich większość zgłosiła, że konopie indyjskie zwiększyły pożądanie seksualne, wilgotność pochwy, częstotliwość i intensywność orgazmu oraz zmniejszyły dyskomfort związany ze stosunkiem seksualnym. Kobiety, które używały marihuany przed aktywnością seksualną, 2,13 razy częściej zgłaszały satysfakcjonujące orgazmy niż kobiety, które nie używały marihuany. Badanie wykazało, że kobiety często używające marihuany, niezależnie od tego, czy spożywały ją przed seksem, czy nie, były 2,10 razy bardziej podatne na przeżycie satysfakcjonującego orgazmu niż te, które rzadko używały marihuany lub nie używały jej wcale.

Artykuł z 2019 roku w Journal of Sex Medicine zatytułowany „How Cannabis Changes the Sexual Experience”, czyli „Jak Cannabis Zmienia Przeżycia Seksualne” jest oparty na badaniach 216 osób, które używają marihuany jako afrodyzjaku.

„Przeanalizowaliśmy wyniki 216 kwestionariuszy wypełnionych przez osoby z doświadczeniem używania marihuany podczas seksu” – relacjonują badacze. „Spośród nich 112 (52,3%) zgłosiło używanie marihuany w celu zmiany doświadczeń seksualnych. 82 uczestników (38,7%) stwierdziło, że seks był lepszy, 34 (16,0%) stwierdziło, że był lepszy pod pewnymi względami, a gorszy pod innymi, 52 (24,5%) stwierdziło, że czasami był lepszy, a tylko 10 (4,7%), że był gorszy. Spośród 202 uczestników 119 (58,9%) zgłosiło, że marihuana zwiększyła ich ochotę na seks, 149 z 202 uczestników (73,8%) zgłosiło zwiększenie satysfakcji seksualnej, 144 z 199 uczestników (74,3%) zgłosiło zwiększenie wrażliwości na dotyk, a 132 z 201 uczestników (65,7%) zgłosiło zwiększenie intensywności orgazmów. Spośród 199 uczestników 139 (69,8%) stwierdziło, że jest w stanie bardziej zrelaksować się podczas seksu, a 100 ze 198 uczestników (50,5%) stwierdziło, że jest w stanie lepiej się skoncentrować. Spośród 28 uczestników, którzy zgłosili trudności w osiągnięciu orgazmu, 14 stwierdziło, że łatwiej było go osiągnąć podczas używania marihuany, ale tylko 10 stwierdziło, że seks był lepszy.”

Pomimo tych pozytywnych wyników badacze zauważają, że niektórzy użytkownicy konopi twierdzą, że marihuana upośledza sprawność seksualną poprzez rozpraszanie uwagi, utratę koncentracji, zaburzenia erekcji czy senność. Inni użytkownicy twierdzą, że marihuana nie ma żadnych skutków seksualnych, ani dobrych, ani złych. Należy zauważyć, że marihuana nie ma efektu zwiększającego popęd u każdego, kto jej używa, i musi być używana prawidłowo, aby była optymalnym afrodyzjakiem.

Konopie Indyjskie Jako Afrodyzjak w Medycynie Ajurwedyjskiej

Marihuana jest używana od tysięcy lat w celu zwiększenia przyjemności seksualnej. Najbardziej sformalizowane kulturowe i lecznicze zastosowanie afrodyzjakalnej marihuany można znaleźć w starożytnym indyjskim systemie medycyny zwanym Ayurveda.

Ajurweda jest nadal oficjalną gałęzią medycyny w Indiach. Wykorzystuje rośliny, minerały, masaż, post i żywność jako środki lecznicze. Konopie występują w wielu ajurwedyjskich związkach leczniczych, a wiele z nich jest stosowanych w celu wyeliminowania dysfunkcji seksualnych oraz zwiększenia popędu płciowego i wydajności. Lekarze ajurwedyjscy zazwyczaj mieszają konopie indyjskie z innymi ziołami i substancjami (takimi jak mleko lub ghee), aby stworzyć jadalne jedzenie i napoje w ajurwedyjskiej podspecjalności wspomagającej seks, zwanej Vajikarana lub Vrishya Chikitsa. Lekarze stosują męskie pyłki, kwiaty i liście konopi, a nie tylko żeńskie kwiaty i żywice, ponieważ każda część rośliny konopi ma unikalne właściwości lecznicze i seksualne.

Stwierdzono, że leki na bazie konopi indyjskich modulują neuroendokrynny kompleks immunologiczny, a konkretnie podwzgórze, hipokamp, przysadkę mózgową i układ limbiczny, z których wszystkie są zaangażowane w pożądanie seksualne i sprawność seksualną.

Leki Vajikarana działają niwelująco na stres, są adaptogeniczne i starannie wykonane, aby dopasować się do osobowości pacjenta, fizjologii i usposobienia. Oczekiwane rezultaty zabiegów Vajikarana obejmują:

 • Przywrócenie pożądania seksualnego u osób, które stały się aseksualne
 • Zapewnienie długotrwałej erekcji i obfitego wytrysku u mężczyzn
 • Likwidacja braku nawilżenia, napięcia i zahamowań, które sprawiają, że dla niektórych kobiet stosunek seksualny jest bolesny
 • Rewitalizacja narządów rozrodczych i układu hormonalnego w celu przywrócenia młodości
 • Produkcja zdrowych plemników, jajeczek i wspomaganie zdrowia macicy w celu zapewnienia najlepszych możliwych wyników ciąży i porodu
 • Zwiększony czas trwania, intensywność i częstotliwość orgazmów
 • Tworzenie zmian w świadomości duchowej i emocjonalnej, tak aby seksualność była czymś więcej niż tylko rekreacją

Jeśli ktoś jest zainteresowany ajurwedyjską medycyną seksualną należy zauważyć, że formalne szkolenie prowadzące do medycznej certyfikacji dla lekarzy medycyny ajurwedyjskiej można znaleźć tylko w Indiach. Prawowity lekarz ajurwedyjski posiada tytuł licencjata medycyny ajurwedyjskiej i chirurgii (Bachelor of Ayurvedic Medicine and Surgery – B.A.M.S.), który jest dostępny tylko na indyjskich uczelniach medycznych.

Sam tytuł B.A.M.S. nie gwarantuje, że ajurwedyjski lekarz jest wyszkolony w medycynie seksualnej, a wielu lekarzy ajurwedyjskich ma sprzeczne uczucia co do konopi, mimo że konopie są tradycyjną częścią farmakopei ajurwedyjskiej. Często postrzegają oni rekreacyjne używanie konopi jako szkodliwe i mogą mieć naiwne uprzedzenia na ich temat lub nie znać produkcji afrodyzjakalnych związków konopi, które są zakorzenione w tradycji ajurwedyjskiej.

Trudno jest znaleźć kompetentnych lekarzy ajurwedyjskich poza Indiami. W krajach zachodnich, takich jak USA, nawet najlepiej wyszkolonym lekarzom ajurwedyjskim odmawia się prawa do wykonywania zawodu lekarza, chyba że przejdą oni dalsze szkolenie medyczne. Najbardziej niezawodnym sposobem uzyskania leków i zabiegów Vajikarana jest skontaktowanie się z legalnymi, wysoko cenionymi lekarzami ajurwedyjskimi w Indiach i zapytanie ich, czy popierają ajurwedyjski lek na afrodyzjak z konopi i wiedzą, jak go używać. Polega to na spędzeniu kilku tygodni w ośrodku turystyki medycznej, takim jak Casa Eva Luna Ayuryoga Retreat w Varkala, Kerala, w Indiach.

Birstein, Niemcy, jest gospodarzem renomowanej organizacji ajurwedyjskiej, z którą można się skontaktować, aby zapytać o ajurwedystów, którzy rozumieją medycynę Vajikarana. Dalsze spojrzenie na Ayurvedę oferuje fascynujący film dokumentalny „Art of Being”. Może się wydawać, że znalezienie lekarzy ajurwedyjskich, którzy wiedzą, jak przygotować afrodyzjaki z konopi, wymaga dużo pracy, ale każdy, kto mieszkał w Indiach i korzystał z usług tych lekarzy, przyzna, że jest warto. Przygotowanie i spróbowanie afrodyzjaków z konopi oraz samo doświadczenie jest transformujące.

Jak Marihuana Wpływa Na Seksualność?

Konopie indyjskie mogą być wdychane poprzez palenie lub waporyzację, przyjmowane doustnie w postaci kanapek, nalewek lub kapsułek, stosowane transdermalnie lub podskórnie w postaci czopków w okolicy narządów płciowych. Każda droga podania daje osobliwe efekty, które różnią się w zależności od użytkownika, ale ostatni sposób jest zdecydowanie najbardziej skuteczny jeśli chodzi o wywoływanie potężnych efektów seksualnych. Na seksualne efekty działania marihuany duży wpływ ma fizjologia, psychologia i środowisko użytkownika. Ta sama odmiana marihuany, która sprawia, że dana osoba czuje się seksowna jednego dnia, może sprawić, że następnego będzie się czuła zupełnie inaczej.

Poziom odurzenia oddziałuje na wpływ marihuany na seks. Przy niskim lub umiarkowanym poziomie odurzenia użytkownicy zgłaszają zwiększoną zdolność do komunikacji seksualnej ze swoimi partnerami i zwiększoną świadomość ciała. Niektórzy użytkownicy afrodyzjaków z konopi twierdzą, że kiedy są zbyt naćpani, stają się introspektywni i wycofani, a nie romantyczni. Kiedy są na dużym highu, tracą kinestetyczne połączenie ze swoim ciałem i nie mogą wykonywać aktów seksualnych, ponieważ ich świadomość jest zbyt daleko od sfery fizycznej.

Mężczyźni powinni mieć świadomość, że marihuana często obniża ciśnienie krwi i żeński kwiat zawierający estrogen może zaburzać męską równowagę hormonalną, prowadząc do zaburzeń erekcji. Często okazuje się, że marihuana zwiększa popęd seksualny mężczyzny i intensywność odczuwania przyjemności, ale zmniejsza jego zdolność do utrzymania erekcji. Jednakże, gdy dawka i rodzaj marihuany są odpowiednie dla użytkownika, oboje partnerzy doświadczają wzrostu wytrzymałości seksualnej, wrażliwości dotykowej, długości i siły orgazmów oraz więzi emocjonalnej.

Które Odmiany Marihuany Są Najlepszymi Afrodyzjakami?

Genotyp i fenotyp spożywanej marihuany ma znaczący wpływ na to, czy wystąpią efekty afrodyzjakalne. Ogólnie rzecz biorąc, marihuana czystego gatunku sativa lub ogólnie odmiany sativy wywołują głównie efekty umysłowe, takie jak gonitwa myśli, uprzedzenia, niepokój, a nawet paranoja. Efekty te nie sprzyjają przyjemności seksualnej. Z tego powodu za większy afrodyzjak tradycyjnie uważane są konopie z przewagą indici lub hybrydy gatunku indica. Odmiany z przewagą gatunku indica, odmiany Kush i Purple mają zwykle nieco więcej kannabidiolu (CBD), jak również terpenów i mniejszy profil kannabinoidowy, powodując więcej cielesnego haju.

Ciało na haju odwraca uwagę od myśli i zmartwień. Nagła świadomość ciała może mieć działanie afrodyzjakalne, szczególnie u osób, które spędzają dużo czasu „w swojej głowie”. Kiedy odmiany indica lub Kush tworzą dodatkową świadomość ciała, wzmacniają również neuronalne przekazywanie wrażeń dotykowych. Dotyk, który byłby ledwo odczuwalny w stanie trzeźwym, po zażyciu marihuany może być szczególnie intensywny.

Efekty działania marihuany, takie jak uśmierzanie bólu, rozluźnienie mięśni, drgawki, działanie przeciwzapalne i antydepresyjne, mogą szybko doprowadzić do zwiększenia świadomości ciała i przyjemności. Niektóre badania wykazały, że marihuana nieproporcjonalnie aktywuje prawą półkulę mózgu, zmniejszając jednocześnie aktywność lewej półkuli.

Marihuana Umożliwia Transcendentalny Seks

Jeśli jesteś jednym z tych szczęśliwców, dla których marihuana jest potężnym afrodyzjakiem, czego możesz się spodziewać, jeśli zastosujesz się do poniższych wskazówek?

Afrodyzjakalne doświadczenie konopi to przedłużona przygoda seksualna, a nie szybki numerek. Efekty afrodyzjakalne marihuany utrzymują się od wielu godzin do kilku dni. Jeśli więc planujesz używać marihuany jako afrodyzjaku, najlepiej zrobić to z dużym wyprzedzeniem, w bezpiecznym, prywatnym miejscu, gdzie inni ludzie nie będą ci przeszkadzać. Afrodyzjaki z konopi indyjskich pomagają kobietom osiągnąć transformacyjną ekstazę seksualną z powtarzającymi się głębokimi i ciągłymi orgazmami, wykraczającymi poza jakąkolwiek przyjemność seksualną, jakiej kiedykolwiek doświadczyły.

Haj z marihuany zaczyna się i pozostaje skupiony w okolicach genitaliów, co sprawia, że nie przypomina żadnego innego haju z marihuany. Niektórzy mężczyźni uważają, że afrodyzjaki z konopi zwiększają pożądanie i żądzę, ale upośledzają zdolność do utrzymania erekcji. Niektórzy używają substancji chemicznych, takich jak Viagra lub naturalnych substancji, takich jak johimbina lub tongkat ali, aby to zwalczyć.

U kobiet, które doświadczają seksualnego haju marihuany, występuje niezwykle wysoka wilgotność pochwy. Najlepiej jest mieć pod ręką napoje izotoniczne dla kobiety, a także dodatkowy komplet pościeli i kilka puszystych ręczników. Seks wspomagany marihuaną może być jak seksualny triathlon. Najlepiej jest rozpocząć tę zmysłową przygodę, gdy jesteś wypoczęty, zdrowy i w dobrym nastroju oraz nie jadłeś żadnych ciężkich potraw. Idealnym afrodyzjakiem jest samodzielnie wykonany olej kokosowy z marihuaną. Można go stosować na wiele różnych sposobów. Już samo włożenie oleju kokosowego z konopi do pochwy i/lub odbytu jest ekscytującą grą wstępną. Może być również stosowany na wargi sromowe. Dodatkową zaletą oleju są jego właściwości smarujące i lecznicze wewnątrz i na zewnątrz.

Skoncentrowane produkty cannabisowe jak kief czy haszysz mogą również być używane jako czopki, jednak najpierw muszą one zostać poddane procesowi dekarboksylacji, co w przypadku tych materiałów nie jest łatwe. Jako podstawa dla eksperymentów z dekarboksylacją mogą posłużyć skoncentrowane żywice, które umieszczamy w żaroodpornym, zamkniętym słoiku i przez 60-90 minut podgrzewamy w temperaturze 85°C. Należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ granica pomiędzy niedostateczną temperaturą a zbyt wysoką temperaturą jest bardzo cienka. Jeśli natomiast poprawnie przeprowadzimy dekarboksylację i ostudzimy materiał do temperatury pokojowej, to otrzymamy klejącą i formowalną masę, którą łatwo można umieścić w pochwie bądź w odbycie.

Przepis Na Afrodyzjakalny Olej Kokosowy z Marihuaną

Kobiety czerpią najwięcej korzyści, a raczej przyjemności, z afordyzjakalnych właściwości marihuany, szczególnie, jeśli będą przestrzegały następujących wskazówek:

 • Umieszczenie aktywowanej, zdekarboksylowanej, skoncentrowanej marihuany w bezpiecznym nośniku do pochwy lub odbytu to najprostsza droga dla uzyskania silnego seksualnego haju.
 • Najbezpieczniejszym i najskuteczniejszym związkiem konopi indyjskich do tego zastosowania jest olej kokosowy z dodatkiem marihuany.
 • Aby zrobić olej kokosowy z konopi indyjskich, weź co najmniej 30 gramów (około jednej uncji) silnych, bogatych w THC kwiatów konopi i umieść je w żaroodpornym szklanym pojemniku w piekarniku.
 • Konopie powinny być ledwie pokryte organicznym, nierafinowanym olejem kokosowym, a naczynie zamknięte bądź zakryte.
 • Wstaw naczynie do piekarnika nagrzanego do temperatury ok 88°C (190°F) na 3-5 godzin.
 • Następnie odcedź olej, dajmu ostygnąć do temperatury pokojowej i przechowuj go w lodówce. Tak przygotowany olej powinien zachować swoją pełną moc przez co najmniej sześć miesięcy do roku.
 • Najlepszym sposobem na sprawdzenie skuteczności olejku jest zażycie go najpierw podjęzykowo lub doustnie. Zacznij od łyżeczki lub mniej przyjmowanej na pusty żołądek i odczekaj godzinę, aby ocenić efekty.
 • Jeśli jest dobrze przygotowany, olejek będzie miał silne działanie. Aby stworzyć dekarboksylowany olej według własnych upodobań, trzeba eksperymentować z różnorodnością i ilością marihuany, a także z czasem i temperaturą nagrzewania.
 • Po upewnieniu się, że olej jest mocny i gotowy do spożycia jako afrodyzjak, umieść łyżkę oleju bezpośrednio w pochwie i/lub odbycie.
 • Dekarboksylowane związki konopi przedostają się do krwiobiegu przez błony śluzowe, w tym płuca, pochwę i odbyt.
 • Kobieta powinna leżeć w takiej pozycji, aby olejek pozostawał w jej ciele.

Pełne odczuwanie efektów seksualnych trwa zwykle 5-30 minut. Jeśli nie odczuwa się żadnych efektów, należy użyć więcej olejku.

Mężczyźni, którzy chcą skorzystać z właściwości afrodyzjakalnych olejku, mogą umieścić go w odbycie i/lub spożyć go podczas seksu oralnego ze swoim partnerem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana THC i rośliny konopi oraz cannabis CBD, to tematyka blogu konopnego Ganja Farmer.