Coraz większa liczba palaczy marihuany jest po pięćdziesiątce


feminizowane nasiona marihuany

Typowy palacz marihuany jest wyobrażeniu wielu ludzi przede wszystkim młodego wieku. Jednak palenie trawki jest już od dawna rozprzestrzenione nie tylko wśród młodszej generacji. Według najnowszych badań konsumpcja cannabisu w USA wśród ludzi po pięćdziesiątym roku życia wzrasta.

Jest to generacja tak zwanych babyboomerów, która w między czasie osiągnęła już wiek pięćdziesięciu lat i wygląda na to, że odkryła dla siebie cannabis już dawno dawno temu. Ludzie tej generacji konsumują więcej cannabisu niż w jakiejkolwiek innej wcześniejszej generacji, jak podają naukowcy w czasopiśmie Addiction.

Jak wynika z ewaluacji wyników odpowiedzi ponad 47.000 przepytanych, którzy skończyli pięćdziesiąty rok życia, używanie marihuany wzrosło między latami 2006 a 2013 o 71 procent.

Seniorzy w wieku 65 lat i powyżej konsumują jednak znacznie mniej cannabisu niż probanci biorący udział w ankiecie, którzy byli w wieku pomiędzy 50 a 64 rokiem życia, jak mówią wyniki Dr. Benjamina Hana z Center for Drug Use and HIV Research (CDUHR) i New York University. Tylko pięć procent biorących udział w badaniach było ponadto zdania, że palenie marihuany raz albo dwa razy na tydzień może stwarzać ryzyko dla ich zdrowia.

Większość tych, którzy konsumują marihuanę, miało swój „pierwszy raz” jeszcze w wieku nastoletnim. Oznacza to, że wielu z obecnych palaczy albo kontynuowało albo znowu zaczęło palenie. Tylko cztery procent uczestników swój pierwszy kontakt z marihuaną miało po ukończeniu 35 roku życia.

Jest bardzo prawdopodobne, że większość starszych konsumentów miało już wcześniej jakieś przeżycia z cannabisem, uważa tak autor badań, Dr. Joseph J. Palamar. Naukowców martwi jednak fakt, że szczególnie u starszych osób mieszanie cannabisu z innymi substancjami, jakimi są leki na receptę albo wolno dostępnymi lekarstwami, może zaszkodzić zdrowiu.

Biorąc pod uwagę starzenie się amerykańskiej ludności stoi się przed tak sporą liczbą starszych konsumentów cannabisu, jak nigdy dotąd. Koniecznym jest dlatego zrozumienie, jaka jest ich rzeczywista liczba i jakie oddziaływanie ma cannabis na starszych ludzi – takie jest posumowanie naukowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana THC i rośliny konopi oraz cannabis CBD, to tematyka blogu konopnego Ganja Farmer.