Jak Zbadać Jakość Cannabisu?


feminizowane nasiona marihuany

Istnieje wiele faktorów, które które są brane pod uwagę przez hodowców marihuany, jeśli chcą oni uprawiać pierwszej klasy pąki i to na maksymalną skalę. Takim faktorem, który powinien być sprawdzony przed posianiem nasion cannabisu jest sprawdzenie ich jakości.

Nie istnieją żadne wątpliwości w to, że jakość plonów w znacznych stopniu zależy od składników odżywczych, czyli nawozów, wody, światła oraz innych bodźców zewnętrznych. Jeśli jednak na samym początku upewnimy się, że nasze nasiona są świetnej jakości, to automatycznie zapewniamy najlepszy start dla naszej uprawy i jest nie niewątpliwie połowa sukcesu.

Zebraliśmy tutaj dla was kilka cennych wskazówek, w jaki sposób otrzymać bardzo dobrej jakości nasiona oraz wyjaśnimy, w jaki sposób sprawdzić je jeszcze przed zasianiem, aby wasz wysiłek się opłacił.

Pierwszą rzeczą na jaką należy zwrócić uwagę to sam wygląd nasion. Nasiona odpowiedniej jakości mają odpowiedni wygląd. Po pierwsze posiadają one coś w rodzaju skorupki/skórki ciemnego koloru. Jest to zazwyczaj kolor brązowy albo szary z czarnymi plamkami, coś na wzór plamek u tygrysa.

Niedojrzałe jeszcze nasiona mają bardziej kolor zielonkawy albo białawy. Jeśli wasze nasiona mają właśnie taki wygląd to prawdopodobnie w ogóle nie wykiełkują i nie będą w stanie urodzić zdrowej rośliny cannabisu. Zdrowe i dojrzałe nasiona muszą być pokryte skorupką z innego koloru plamkami albo paskami.

Ciemniejsze i zdrowsze nasiona są też najczęściej twardsze. Jest to kolejna cecha, która mówi o zdrowiu i witalności nasionka. Jeśli lekko ściśniesz nasionko między palcem wskazującym a kciukiem to powinno ono wytrzymać tą siłę i pozostać nietknięte.

Natomiast jeśli nasionko pęknie albo się nawet skruszy, jest to oznaka złej jakości. Małe pęknięcia na powierzchni wskazują na słabe i niezdrowe nasiona.

Kolejną bardzo prostą i tanią metodą na rozpoznanie zdrowych nasion to sprawdzenie, czy potrafią one pływać na powierzchni wody. Wystarczy do tego napełnić przeźroczysty pojemnik wodą, preferowana destylowana, po czym kładziemy nasionka na jej powierzchni.

Po około upływie godziny do dwóch czasu należy znowu na nie zerknąć. Jeśli po upływie tego czasu nasionka będą się znajdowały na dnie naczynia, to znaczy, że są bardzo dobrej jakości mogą zostać zasiane. Natomiast nasiona, które nadal unoszą się na wodzie są najprawdopodobniej niezdrowe i nie opłaca się na nie tracić czasu.

Jednak najlepszą i najdokładniejszą metodą jest kiełkowanie. Jeśli nasionko w optymalnych warunkach uprawy nie wykiełkuje, to znaczy, że było do kitu.

Należy też zwracać uwagę na to, z jakiego źródła pochodzą nasze nasiona. Im pewniejsze i poważniejsze źródło pochodzenia nasion, tym większe prawdopodobieństwo na to, że ich jakość będzie lepsza. Wystarczy, że zadbasz o pewne źródło pochodzenia Twoich nasion, a na pewno będziesz mógł się cieszyć dobrą jakością pąkami i przeżywać upojne chwile.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana THC i rośliny konopi oraz cannabis CBD, to tematyka blogu konopnego Ganja Farmer.