Dlaczego Cannabis Powoduje Zaczerwienienie Oczu?


feminizowane nasiona marihuany

I jak temu przeciwdziałać? Jak wiadomo palenie marihuany powoduje zaczerwienienie się oczu. Postanowiliśmy więc pogłębić się nieco w tym temacie i zbadać, dlaczego właściwie tak się dzieje i co można przeciwko temu zrobić.

Czerwone oczy to zdradliwy znak na to, że paliliśmy marihuanę i wielu palaczy o tym wie. Przede wszystkim w krajach, gdzie spożywanie konopi traktowane jest jak grzech śmiertelny. Właściwie to nie ma pojedynczego powodu dla czerwonych oczu. Jedne faktory odpowiadają mniej, inne zaś więcej za ich powstawanie. Jednak istnieje kilka sposobów, aby im zapobiec albo przynajmniej zminimalizować ich powstawanie.

TRZY POWODY CZERWONYCH OCZU
Głównym powodem zaczerwienienia oczu jest spadek ciśnienia krwi. Cannabinoidy zawarte w cannabisie, obojętnie czy zjedzone czy spalone, są znane z tego, że obniżają ciśnienie krwi i rozszerzają naczynia krwionośne, a te w gałkach ocznych nie są żadnym wyjątkiem. Ze względu na to, że się poszerzają, stają się one widoczne na tle białek ocznych.

Rzeczywiście to jest dokładnie tym powodem, dlaczego marihuana jest skutecznym środkiem przeciwko jaskrze, ponieważ rozszerzone naczynka krwionośne zmniejszają ciśnienie w oku i tym samym zapobiegają szkody jaskrowe na nerwach siatkówki.

Drugim faktorem, który odgrywa rolę przy powstawaniu czerwonych oczu to dym. Oczy niektórych ludzi zostają podrażnione, jeśli mają kontakt z dymem bądź też jeśli przebywają one w zadymionych i niewietrzonych pomieszczeniach w trakcie palenia marihuany. Wtedy to właśnie oczy stają się czerwone i podrażnione.

Trzecim faktorem jest wilgotność. Jak możesz sobie zapewne wyobrazić, oczy wysychają, jeśli jesteś odwoniony. To znowuż prowadzi do podrażnień, przez co oczy stają się czerwone. Woda jest wykorzystywana przez nasze ciało, aby usunąć z krwiobiegu takie substancje jak THC. Nie przyjmuje się, że cannabis aż tak aktywnie odwadnia, ale niewątpliwie może to być skutek uboczny palenia marihuany.

JAK ZADBAĆ O ZACZERWIENIONE OCZY?
Po pierwsze zadbaj o nawilżenie. Ze względu na to, że wysuszenie gałki ocznej może prowadzić do jej podrażnienia, ważnym jest, aby pić dużo wody. Pomaga to nie tylko samym oczom, ale ponadto ma to wpływ na skutki uczucia, jakby się miało ręcznik w buzi i również poczucie głodu jest mniej odczuwalne. W idealnym przypadku powinno się wypić pięć szklanek wody, aby zminimalizować problem.

Po drugie należy użyć kropli do oczu. Krople to szybka możliwość zapewnienia gałkom ocznym nawilżenia. Mogą one posłużyć jako naturalna bariera przeciwdymna i zminimalizować zaczerwienienie oczu. Jednak nie należy przesadzić (nie więcej niż 3 krople na jedno oko), ponieważ nadmiar kropli może jeszcze bardziej przyczynić się do zaczerwienienia oczu.

Po trzecie noś okulary przeciwsłoneczne. Jest to oczywiście najmniej skuteczna możliwość, ponieważ trochę to będzie głupio wyglądać, gdy wieczorem przyjedziesz do domu w takich okularach, jednak jest to najszybszy i prosty sposób, aby się zakamuflować.

Niestety nie ma pewnej metody zapobiegania czerwonych oczu, jeśli chodzi o spożywanie marihuany, ponieważ powody są różnorakie. Wszystko, co możesz zrobić to skorzystać ze wszystkich możliwych metod. Pij dużo wody i noś ze sobą krople do oczu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana THC i rośliny konopi oraz cannabis CBD, to tematyka blogu konopnego Ganja Farmer.