Motywy Spożywana Marihuany Przez Nastolatków


feminizowane nasiona marihuany

Dlaczego Młodzi Ludzie Spożywają Marihuanę?

Wiele osób pali swojego pierwszego jointa z ciekawości, ponieważ najzwyczajniej w świecie chcą oni wiedzieć, jak działa marihuana. Wielu z nich po wypróbowaniu rezygnuje z dalszej konsumpcji, a powody są różne: nie podoba im się efekt działania marihuany, źle się po niej czują lub mają zastrzeżenia co do samego narkotyku.

Przyjemny Efekt

Ci, którzy palą trawkę regularnie, często uzasadniają swoją konsumpcję efektem, który odczuwają jako przyjemny, relaksujący i stymulujący, gdy są odurzeni marihuaną.

Inni Też To Robią

Wrażenie, że wszyscy inni też to robią, może również skłaniać ludzi do palenia marihuany. W rzeczywistości, mniej osób pali marihuanę, niż myślimy.

Doświadczenia Grupowe

Inni palą jointy dla tak zwanego doświadczenia grupowego. Dzięki wspólnemu paleniu marihuany czują się bardziej związani z innymi. To, czy ktoś jest akceptowany w grupie, nie zależy jednak od palenia trawki; ankieta wykazała, że młodzi ludzie są bardzo otwarci na osoby niepalące.

Nuda

Niektórzy młodzi ludzie palą trawkę, gdyż jest to ich sposób na spędzenie wolnego czasu. Jeśli palenie trawki jest faktycznym sposobem spędzania wolnego czasu, jeśli staje się nawykiem wypełniania pustego, wolnego czasu konsumpcją, jest to bardzo problematyczne, ponieważ niebezpieczeństwo uzależnienia staje się wtedy szczególnie duże.

Problemy

Ryzykowne jest również, gdy ktoś pali trawkę, aby zepchnąć stres, konflikty i problemy nieco na dalszy plan. Ale to nie rozwiązuje żadnych problemów, a wręcz przeciwnie. Konfrontacja z trudną sytuacją zostaje jedynie odłożona na później.

Jednocześnie konsumpcja stwarza nowe trudności, takie jak problemy w szkole lub z rodzicami, słabe wyniki w nauce i samotność. Może to prowadzić do błędnego koła. Niebezpieczeństwo uzależnienia się od marihuany jest wtedy szczególnie wysokie.

Wyścig z Czasem

Im więcej rzeczy zrobisz w krótkim czasie, tym lepiej. I to we wszystkich dziedzinach życia: w szkole, w czasie wolnym, w rodzinie czy w związkach. Można sobie wyobrazić, że wielu cierpi z powodu stresu z powodu braku czasu. Dlatego powolność jest czasami cenna i ważne jest, aby się nie spieszyć. Niebezpieczne robi się wtedy, gdy próbujesz uwolnić się od stresu lub zwiększyć swoją wydajność za pomocą narkotyków.

Przyjaciele i Rodzina

Młodzi ludzie często palą swojego pierwszego jointa w gronie przyjaciół. Rodzina również ma wpływ na to, czy ktoś pali trawkę czy nie. Jak się okazuje, najbliżsi mają wpływ na to, czy ktoś pali trawkę, a może nawet ma problemy z marihuaną i uzależnia się od niej.

Jeśli bliscy przyjaciele lub koleżanki często palą trawkę, trudno jest samemu uniknąć jej palenia. To dlatego przyjaciele osób palących częściej palą trawkę niż przeciętnie. Możliwe jest również odwrotne zjawisko: młodzi ludzie nie palą trawki, ponieważ widzą, że ich kolega ma z nią kłopoty. Albo po prostu dlatego, że nie znają nikogo, kto pali trawkę.

W większości przypadków młodzi ludzie są bardzo otwarci, jeśli chodzi o palenie lub niepalenie trawki. To, czy ktoś chce palić trawkę, czy nie, zależy tylko od niego samego. Badania wykazują, że ryzyko popadnięcia w kłopoty z narkotykami jest mniejsze w przypadku młodych ludzi, którzy mogą porozmawiać z rodzicami o problemach i czują się w domu akceptowani oraz zrozumiani.

Jednak młodzi ludzie, w przypadku których tak nie jest, nie są po prostu zdani na łaskę sytuacji. W ich przypadku ważne jest jednak, aby mieli alternatywę dla rodziny, a mianowicie krewnych, przyjaciół lub inną godną zaufania dorosłą osobę, z którą mogą o wszystkim porozmawiać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana THC i rośliny konopi oraz cannabis CBD, to tematyka blogu konopnego Ganja Farmer.