Nasiona Marihuany


>> Przejdź do Sklepu z Nasionami Feminizowanymi THC-THC >>


Trochę wiedzy na temat nasion marihuany od Gandzia Farmera:
Same nasiona konopi istnieją od wieków, ale dopiero niedawno pojawiły się feminizowane nasiona marihuany. Nasiona feminizowane są hodowane wyłącznie w celu uzyskania roślin żeńskich, co jest świetną wiadomością dla hodowców, którzy chcą uniknąć kłopotów z określaniem płci swoich roślin.

Czym są nasiona feminizowane?
Nie jest łatwo być żeńską rośliną konopi. Rośliny żeńskie muszą radzić sobie z męskimi zapylaczami, szkodnikami i innymi stresorami, które mogą utrudniać życie, jeśli zostaną pozostawione bez kontroli. Aby mieć pewność, że z Twoich nasion wyrosną wyłącznie rośliny żeńskie, hodowcy stosują specjalne techniki produkcji „feminizowanych” nasion. Te nasiona są produkowane przez staranny dobór roślin rodzicielskich oraz stosowanie specjalistycznego oświetlenia i temperatur a także odpowiednich manipulacji podczas produkcji tych nasion. Te specjalne warunki zapewniają, że wszystkie wyprodukowane nasiona będą żeńskie. Proces tworzenia feminizowanych nasion nazywa się „feminizacją”, ale na pewno nie jest to zbyt dokładne określenie dla Ciebie? Żeby uzyskać same nasiona żeńskie, to należy zapylić roślinę żeńską drugim osobnikiem tej samej płci, zmusić ją do produkcji pyłku i w ten sposób zapylić. Tak to można ująć w skrócie. Zaś regularne nasiona są produkowane w naturalny sposób z tych samych roślin, które produkują zwykłe nasiona konopi, więc nie można ich nazwać feminizowanymi. Również nasiona odmian automatycznie kwitnących dają wszystkie żeńskie rośliny oraz zakwitną automatycznie, gdy osiągną dojrzałość. Różnica między nasionami pełno sezonowymi a nasionami automatycznie kwitnącymi polega na tym, jak długo trwa dojrzewanie roślin. Nasiona automatów rosną szybciej niż ich pełno sezonowe odpowiedniki, ponieważ nie muszą czekać aż dzień stanie się krótszy.

Skąd pochodzą nasiona konopi?
Trudno jest prześledzić pochodzenie nasion marihuany i samej rośliny konopi, ponieważ jest ona wykorzystywana przez ludzi od dawna. Konopie indyjskie są używane jako zioło lecznicze w Chinach od 2000 roku p.n.e. i uważa się, że rolnicy uprawiali konopie na nasiona, olej i żywność znacznie wcześniej. Pierwsze udokumentowane użycie marihuany jako środka odurzającego pochodzi z Chin w X wieku naszej ery, ale dopiero w XVII wieku marihuana stała się popularna w Europie. W tym czasie konopie znaleziono w holenderskiej aptece, więc możliwe, że już w tym czasie produkowano ją do celów medycznych. Dopiero w XX wieku zaobserwowaliśmy znaczny wzrost popularności konopi. W tym czasie hodowcy zaczęli eksperymentować z różnymi odmianami i krzyżować je w celu stworzenia unikalnych odmian. Feminizowane nasiona istnieją od dawna, ale swoją nazwę otrzymały dopiero w 1985 roku, kiedy grupa naukowców odkryła je podczas projektu badawczego. Nazwa „feminizowana” została nadana tym specjalnym nasionom, ponieważ zostały stworzone z roślin żeńskich i nie wymagały do rozmnażania męskich zapylaczy.

Kto używa nasion feminizowanych?
Ogrodnicy na wszystkich poziomach doświadczenia używają nasion feminizowanych, ale są one szczególnie popularne wśród początkujących hodowców, którzy chcą w łatwy sposób rozpocząć uprawę konopi. Jeśli dopiero zaczynasz uprawiać marihuanę, prawdopodobnie najlepiej będzie, jeśli zaczniesz od jednej lub dwóch roślin. Z tego powodu nasiona feminizowane są idealne, ponieważ rośliny z nich uprawiane nie wymagają tak dużej uwagi, ani wiedzy z Twojej strony żeby rozróżniać ich płeć. Wszystko, co musisz zrobić, to zasiać nasiona i dać im trochę miłości. Gdy twoje rośliny osiągną dojrzałość, będziesz w stanie zebrać plon silnych pąków, które przetrwają miesiące, nie martwiąc się, że męskie zapylacze zapylają twoje żeńskie rośliny. Jeśli szukasz czegoś z nieco szybszym wzrostem, to automatycznie kwitnące nasiona mogą być właśnie dla Ciebie. Automatycznie kwitnące rośliny są roślinami żeńskimi i zakwitną automatycznie, gdy osiągną dojrzałość. To świetna wiadomość dla hodowców, którzy nie chcą zajmować się męskimi zapylaczami lub kłopotami z włączaniem i wyłączaniem światła w różnych częściach sezonu.

Jakie są zalety nasion feminizowanych?
Istnieje kilka powodów, dla których warto rozważyć użycie nasion feminizowanych, w tym:
1. Są łatwe w uprawie – nasiona feminizowane są łatwe w uprawie, więc są świetne dla początkujących hodowców, którzy nie mają dużego doświadczenia w uprawie konopi.
2. Wytwarzają wysokiej jakości pąki – feminizowane nasiona wytwarzają wysokiej jakości pąki, które są idealne do palenia, przygotowywania artykułów spożywczych lub innych produktów z konopi. Nasiona te były hodowane z biegiem czasu w celu uzyskania wysokiej jakości pąków o działaniu medycznym. Jeśli szukasz czegoś, co sprawi, że będziesz na haju bez żadnych negatywnych skutków ubocznych, to odmiany tego typu są dobrym rozwiązaniem.
3. Łatwo je znaleźć – nasiona feminizowane są powszechnie dostępne w internecie, więc łatwo je znaleźć, gdy tego potrzebujesz. Wielu hodowców woli kupować nasiona z renomowanych źródeł, które istnieją od lat, więc możesz zaufać jakości swoich konopi, kupując od tych firm.


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana THC i rośliny konopi oraz cannabis CBD, to tematyka blogu konopnego Ganja Farmer.