Zdaniem Izraelskich Naukowców Marihuana Zmniejsza Ciśnienie Krwi u Dorosłych


feminizowane nasiona marihuany

Według najnowszych badań marihuana obniża ciśnienie krwi u osób dorosłych powyżej 60 roku życia. Naukowcy z Ben-Gurion University of the Negev i powiązanego z nim Centrum Medycznego Uniwersytetu Soroka wyraźnie stwierdzili znaczne obniżenie skurczowego i rozkurczowego 24-godzinnego ciśnienia krwi. Bezpieczeństwo krążeniowe marihuany zostało tym samym udowodnione.

Nowa Nadzieja Przy Wysokim Ciśnieniu Krwi

Zbyt wysokie ciśnienie krwi u osób powyżej 60 roku życia jest częstą i równie niebezpieczną diagnozą. Słabe ściany naczyń związane z wiekiem, w połączeniu ze zbyt małą ilością ruchu i niewłaściwą dietą, prowadzą do znacznych stanów w przypadku udaru mózgu i zawału serca. Wielu pacjentów stosuje leki rozrzedzające krew, które zmniejszają ryzyko, ale wiąże się to z poważnymi skutkami ubocznymi, takimi jak zaburzenia potencji, pozorowane choroby krwi lub białawy rak skóry.

Tym bardziej cieszy kolejna nadzieja, jaką teraz daje roślina konopi indyjskich. W Izraelu przeprowadzono badanie kliniczne na pacjentach, którym już przepisywano konopie indyjskie w celu leczenia bólu. Przed rozpoczęciem zażywania konopi indyjskich u każdego uczestnika badania przeprowadzono 24-godzinne monitorowanie ciśnienia krwi, EKG, badania krwi i pomiary ciała. Trzy miesiące po rozpoczęciu terapii konopiami indyjskimi powtórzono te same obserwacje przez czas 24 godzin.

Efekt Trzy Godziny Po Spożyciu Konopi Indyjskich Najsilniejszy

„Starsi dorośli są najszybciej rosnącą grupą użytkowników medycznej marihuany. Jednak niewiele jest dowodów na bezpieczeństwo tej rośliny dla układu sercowo-naczyniowego w tej populacji”

mówi dr. Ran Abuhasira z Wydziału Nauk o Zdrowiu na Ben-Gurion University of the Negev i Centrum Medycznego Uniwersytetu Soroka Cannabis Clinical Research Institute.

„To badanie jest częścią naszych bieżących wysiłków na rzecz badań klinicznych nad dostarczeniem rzeczywistych skutków fizjologicznych marihuany.”

Badanie, opublikowane w European Journal of Internal Medicine, jest pierwszym tego typu badaniem, koncentrującym się na wpływie marihuany na ciśnienie krwi, częstość akcji serca i parametry metaboliczne u osób dorosłych w wieku 60 lat i starszych z nadciśnieniem tętniczym.

Najniższe ciśnienie krwi zostało osiągnięte już trzy godziny po zażyciu marihuany. Rodzaj konsumpcji nie miał znaczenia. Bez względu na to, czy przyjmowano doustne ekstrakty oleju, czy wdychano dym lub parę konopi indyjskich. Obniżenie ciśnienia krwi występowało również w ciągu dnia, ale szczególnie w nocy było ono bardzo znaczące.

Marihuana Jako Nowa Forma Leczenia Nadciśnienia

Naukowcy z BGU wysuwają teorię, że złagodzenie bólu, wskazanie do stosowania marihuany na receptę u większości pacjentów, mogło również przyczynić się do obniżenia u nich ciśnienia krwi. Zasadniczo należałoby natychmiast wprowadzić alternatywną terapię konopną do systemu opieki zdrowotnej dla pacjentów z nadciśnieniem. Leczenie lekami rozrzedzającymi krew niesie ze sobą większe ryzyko niż terapia konopiami indyjskimi. Poza tym kosztuje kasę chorych o wiele więcej pieniędzy.

Skuteczność marihuany jako leku na nadciśnienie nie jest jeszcze uznawana na całym świecie. Jednak wyniki tych badań mogą znacznie rozszerzyć zastosowanie tej rośliny leczniczej w medycynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana THC i rośliny konopi oraz cannabis CBD, to tematyka blogu konopnego Ganja Farmer.