Skandal w Kanadzie: Pestycydy w Medycznej Marihuanie


feminizowane nasiona marihuany

Kontrola jakości jest bardzo ważna, oczywiście nawet wtedy, jeśli chodzi o cannabis. Co może się stać, jeśli kontrole są niedostateczne, pokazuje spojrzenie do Kanady. Północny sąsiad USA przygotowuje się, jak wiadomo, do legalizacji konopi jako używki, jednak jej medyczne zastosowanie jest już od dawna dozwolone.

Aktualnie wstrząsa jednak kanadyjskimi pacjentami jeden skandal. Firmy Mettrum Ltd., OrganiGram Inc. i Aurora Cannabis Inc. właśnie cofnęły duże ilości cannabisu ze sprzedaży po tym, jak odkryto w pąkach duże ilości zabronionego i rakotwórczego pestycydu. Pierwszą falę wycofania cannabisu przeprowadzono już na początku grudnia tamtego roku, jednak pacjencji nie zostali poinformowani o jej powodach ani przez firmę ani przez odpowiedni organ.

W między czasie zniszczono zanieczyszczoną pestycydem konopie o wartości ponad miliona dolarów. Były pracownik firmy Metrum oznajmił gazecie The Globe and Mail, że już w 2014 roku zauważył, jak pracownicy spryskiwali rośliny Myclobutanilem mimo, że ta substancja jest zabroniona, ponieważ po zagrzaniu wytwarza cyjanek.

Aby sprawa nie wyszła na jaw, nawozy chowano w suficie pomieszczeń biurowych, gdy tylko przeprowadzano kontrole przez Health Canada. Jak podaje gazeta, urząd odpowiedzialny za medyczną marihuanę jeszcze nie przetestował kwiatów 38 licencjonowanych producentów na obecność zabronionych chemikaliów.

Jako reakcja na ostatnie wydarzenia Health Canada zapowiedziało, że w przyszłości będą przeprowadzane spontaniczne kontrole. W ten sposób urząd chce zapewnić, że licencjonowani producenci używają tylko 13 dopuszczonych substancji chroniących rośliny. Jednak do tej pory nie zapowiedziano żadnych obowiązkowych testów.

Zabezpieczenie farmaceutycznej jakości medycznej marihuany jest najwyższym priorytetem. W końcu nikt nie chce, aby w jego lekach znajdowały się rakotwórcze substancje. Mamy oczywiście nadzieję, że odpowiedzialni wyciągną wnioski z tego skandalu i w przyszłości, jeśli do tego dojdzie, także w Polsce będzie zapewnione zaopatrzenie pacjentów w medyczną marihuanę pierwszorzędnej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana THC i rośliny konopi oraz cannabis CBD, to tematyka blogu konopnego Ganja Farmer.