Przechowywanie Sfermentowanych i Wysuszonych Kwiatów Konopi


feminizowane nasiona marihuany

Przechowywanie zarówno wysuszonych, jak i fermentowanych budsów jest takie samo. Optymalna temperatura wynosi 20 stopni i w zamykanych, najlepiej szklanym pojemniku.

Miejsce, w jakim przechowujemy nasze wysuszone kwiaty powinno być też ciemne, ponieważ światło będzie niszczyło wszystkie zawarte w nich substancje aktywne, przede wszystkim THC i CBD, jeśli jest ono zawarte w naszych roślinach.

Ponadto miejsce to powinno też być suche. Wbrew pozorom, wilgoć potrafi się przedostać do takiego pojemnika, a jeśli już do tego dojdzie, to nasze kwiaty ją wsiąkną i zaczną pleśnieć, a wtedy możemy je wyrzucić. Dlatego dobrze jest je od czasu do czasu kontrolować, gdyż zawsze tym sposobem (w razie czego) będziemy mogli uratować resztę.

Takim sposobem przechowywania, możemy trzymać nasze kwiaty w zamknięciu nawet przez pół roku, bez utraty smaku, substancji aktywnych i, co najważniejsze, jakości.

Jeśli nasze zbiory były na tyle obfite, że wystarczą nam na więcej niż pół roku, możemy je też trzymać w zamrażarce. Ale wtedy musimy mieć 100% pewności, że nie ma w nich ani miligrama wody, ponieważ je zniszczymy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana THC i rośliny konopi oraz cannabis CBD, to tematyka blogu konopnego Ganja Farmer.