Ekologiczne i Ekonomiczne Możliwości Konopi


feminizowane nasiona marihuany

Konopia jest w dzisiejszych czasach od razu łączona i kojarzona z narkotykami. I nawet jeśli używalibyśmy tylko tego wyrażenia, to konopia jest jedynym narkotykiem na świecie, który swoje zastosowanie ma jeszcze w innych dziedzinach. Konopie, a dokładnie te przemysłowe, dają nam wiele możliwości, zarówno ekologicznych, jak i ekonomicznych. A więc surowiec, jakim jest konopia, ma nie tylko do czynienia z niebezpieczną konsumpcją tego specyfiku (która wcale nie jest niebezpieczna), ale daje nam wiele obszernych możliwości. Nie zapominajmy także o tych w medycynie.

Konopia należy do najstarszych roślin jakie były kiedykolwiek używane przez różne kultury świata. W Chinach używano jej już 10.000 lat temu do różnorodnych celów. Ludzie ubierali się w tkaniny z konopi, używali jej do pieczenia i gotowania, oraz cieszyli się jej pozytywnym działaniem. Ale co się stało? Nie zapomnieliśmy o niej, tylko została ona zabroniona i skazana na śmierć. Wielu nie pasowało to, że konopia ma tak wiele zastosowań.

Ponadto jest ona bardzo niewymagającą rośliną jeśli chodzi o uprawę i szybko rośnie. Jej naturalna odporność i wytrzymałość chroni ją przed prawie wszystkimi chorobami i szkodnikami.

Konopia może być używana jako baza do farb i lakierów albo przy budowie domów. Jej nasion można używać jako dodatek do różnych potraw, ponadto można wytłoczyć z nich olej, a z resztek powstałych podczas tłoczenia można wyprodukować pokarm dla zwierząt.

Włókna konopne słyną z tego, że są niebywale wytrzymałe i odporne na atak szkodników. Świetnie nadają się do produkcji materiałów izolacyjnych, np. przy budowie domu. Również tekstylia czy papier są produktami, jakie można stworzyć z konopi. Włókna zostają oddzielone od reszty poprzez łamanie i walcowanie, tym sposobem powstają kafle i cieniutka celuloza.

Paździerze konopne to resztki zdrewniałych części tej rośliny, które nie nadają się do produkcji włókien. Jednak mają one inne pożyteczne zastosowanie. Nadają się jako wyściółka dla koni.

Liście konopi służą do produkcji olejków eterycznych.

Ponadto konopia przemysłowa może być używana w:
– przemyśle motoryzacyjnym,
– przemyśle papierniczym,
– gospodarce budowlanej,
– przemyśle odzieżowym,
– branży produktów spożywczych,
– rolnictwie,
– przemyśle chemicznym.

Konopia jest w zużyciu neutralnym producentem CO i przy spalaniu potrzebuje tyle samo tego gazu, ile wchłonęła przy swoim wzroście. Cała roślina może zostać użyta do produkcji prądu. Już 2,5kg jej siana wystarczą, aby wyprodukować 1kg oleju opałowego. Każdy hektar konopi przemysłowej to odpowiednio 4 TONY oleju opałowego.

A więc już wiemy, dlaczego niektórych bolało to wszechstronne wykorzystanie konopi. Oznaczało to czyste straty dla każdego rodzaju przemysłu, a co za tym idzie, straty pieniężne!

Obecnie widzimy, jak koncerny farmaceutyczne walczą z legalizacją medycznej marihuany, wpłacając miliony na konta organizacji, które walczą przeciwko legalizacji. Zalegalizowanie medycznej marihuany znaczyłoby upadek wszystkich koncernów farmaceutycznych, bo ludzie przekonując się na własnej skórze o dobrym działaniu konopi, przestaliby używać lekarstw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana THC i rośliny konopi oraz cannabis CBD, to tematyka blogu konopnego Ganja Farmer.