Wczesne Symptomy Uzależnienia Przy Spożywaniu Cannabisu


feminizowane nasiona marihuany

Większość konsumentów marihuany pozostaje przy stosunkowo nieszkodliwej konsumpcji w wolnym czasie dla relaksu. Jednak niektórzy uzależniają się od niej. Ostatnie badanie pokazuje, że pierwsze objawy uzależnienia mogą pojawić się już w krótkim okresie czasu.

Każdy, kto próbuje marihuany często robi to razem ze swoimi przyjaciółmi. Problematyczna konsumpcja często rozwija się wtedy, gdy konsumenci w coraz większym stopniu zaczynają sami ją konsumować. Rozwija się to zazwyczaj przez dłuższy okres czasu, jak potwierdza najnowsze badanie przeprowadzone w USA. Oznaki uzależnienia od konopi indyjskich mogą pojawić się w ciągu pierwszych trzech miesięcy używania.

Przewodniczący nad badaniami Karl Alcover i jego zespół ocenili dane z corocznej reprezentatywnej ankiety przeprowadzonej wśród obywateli USA. Ograniczyli oni analizę do osób, które przyznały, że używały konopi indyjskich po raz pierwszy w ciągu trzech ostatnich miesięcy. W latach 2004-2014 dotyczyło to łącznie 3 710 respondentów.

Problemy z kontrolowaniem spożywania marihuany
Około połowa osób, które po raz pierwszy użyły marihuany, stwierdziła, że odczuwała już chęć ograniczenia lub całkowitego zaprzestania jej używania. Jednak osiem na dziesięć osób, które odczuwały to pragnienie, nie miało z tym problemu. Około 7% zgłosiło trudności w kontrolowaniu palenia w ciągu pierwszych trzech miesięcy po rozpoczęciu konsumpcji. Często osoby te spędzały stosunkowo dużą ilość czasu na konsumowaniu marihuany albo jej zakupie.

W opinii zespołu badawczego badanie pokazuje zatem, że większość nowych konsumentów nie ma problemów z konsumpcją. Jednak mniej więcej jedna na 14 osób wykazywałaby wczesne oznaki rozwoju uzależnienia. Charakterystyczne są pierwsze problemy, które się pojawiają w momencie, gdy próbuje się zaprzestać lub zmniejszyć konsumpcję.

Źródło:
Alcover, K. C., Thompson, C. & Anthony, J. C. (2019). „Side Effects“ Observed within ~1-90 Days after Cannabis Onset: Epidemiological Estimates for the United States, 2004-2014. The American Journal on Addictions, 1-8.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana THC i rośliny konopi oraz cannabis CBD, to tematyka blogu konopnego Ganja Farmer.