nasiona thcthc

Zredukowane ukrwienie mózgu przy paleniu marihuany


Nasz mózg jest dobrze ukrwiony. Musi tak być, gdyż mózg ma wysokie zapotrzebowanie energii. Złe ukrwienie mózgu powoduje zaburzenia koncentracji, a w najgorszym przypadku utratę przytomności.

Trwała konsumpcja marihuany, zwłaszcza o wysokiej koncentracji, od dawna jest podejrzewany o szkodliwe działanie na mózg. W jednym z badań w USA przedstawiono dowody na to, że cannabis jednak działa szkodliwie na ukrwienie mózgu.

Przebadano 982 osoby, które stale konsumują marihuanę i 92 abstynentów. Koncentrowano się szczególnie na badaniu przepływu krwi przez 256 obszarów mózgu podczas wykonywania poszczególnych czynności i w stanie spoczynku.

Wykryto przy tym zły przepływ krwi w prawie wszystkich obszarach mózgu. Już ze względu na same wyniki można było wskazać, które osoby są konsumentami, a które abstynentami. Najbardziej dotkniętym był hippocampus, czyli hipokamp. Szczególnie w prawym zauważono znacznie zredukowane ukrwienie.

Hipokamp jest odpowiedzialny za naukę i zapisywanie informacji w pamięci.

Ponadto należy zaznaczyć, że u 62% badanych stwierdzono także zespół ADHD i było to jednorazowe badanie. W związku z tym nie można wykluczyć, że złe ukrwienie mózgu mogło mieć inną przyczynę.

Farmer poleca

Przewlekłe -wynagrodzenie- Jedno z aktualnych badań zarejestrowało większe aktywności w mezolimbicznym szlaku dopaminergicznym mózgu u przewlekłych długoterminowych palaczy cann...
Dlaczego cannabis powoduje zaczerwienienie oczu? I jak temu przeciwdziałać? Jak wiadomo palenie cannabisu powoduje zaczerwienienie się oczu. Postanowiliśmy więc pogłębić się nieco w tym temacie i zba...
Rzucenie palenia papierosów jest trudniejsze przy ... Co różni osoby, które z sukcesem rzuciły palenie papierosów od tych osób, które dalej palą? Trzech naukowców z Francji postanowiło dojść do sedna tego...
thc-thc.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sklep thc-thc

Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana, konopie indyjskie, cannabis, wszystko na temat.