Zredukowane ukrwienie mózgu przy paleniu marihuany

Zredukowane ukrwienie mózgu przy paleniu marihuany, GanjaFarmer, Ganja Farmer

Nasz mózg jest dobrze ukrwiony. Musi tak być, gdyż mózg ma wysokie zapotrzebowanie energii. Złe ukrwienie mózgu powoduje zaburzenia koncentracji, a w najgorszym przypadku utratę przytomności.

Trwała konsumpcja marihuany, zwłaszcza o wysokiej koncentracji, od dawna jest podejrzewany o szkodliwe działanie na mózg. W jednym z badań w USA przedstawiono dowody na to, że cannabis jednak działa szkodliwie na ukrwienie mózgu.

Przebadano 982 osoby, które stale konsumują marihuanę i 92 abstynentów. Koncentrowano się szczególnie na badaniu przepływu krwi przez 256 obszarów mózgu podczas wykonywania poszczególnych czynności i w stanie spoczynku.

Wykryto przy tym zły przepływ krwi w prawie wszystkich obszarach mózgu. Już ze względu na same wyniki można było wskazać, które osoby są konsumentami, a które abstynentami. Najbardziej dotkniętym był hippocampus, czyli hipokamp. Szczególnie w prawym zauważono znacznie zredukowane ukrwienie.

Hipokamp jest odpowiedzialny za naukę i zapisywanie informacji w pamięci.

Ponadto należy zaznaczyć, że u 62% badanych stwierdzono także zespół ADHD i było to jednorazowe badanie. W związku z tym nie można wykluczyć, że złe ukrwienie mózgu mogło mieć inną przyczynę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana, konopie indyjskie, cannabis, wszystko na temat.