10 fałszywych mitów na temat cannabisu


feminizowane nasiona marihuany

10-falszywych-mitow-na-temat-kannabisu-1

1. Marihuana prowadzi do utraty pamięci
Nie istnieją żadne naukowe badania, które potwierdzają tą tezę. Wbrew opinii, zły wpływ na pamięć ma tylko alkohol.

2. Zmiany hormonalne
Badania w latach 70-tych sugerowały, że znalazły szkodliwe skutki cannabisu na hormony płciowe. Jednak nowoczesne badania obaliły tą tezę. Bardziej pasuje to do alkoholu, który prowadzi do impotencji.

3. Nieistniejące przedawkowanie
Nie ma dowodów na to, że ktoś umarł z powodu przedawkowania marihuany. Mało tego, marihuany nie da się przedawkować. Badania na myszach wykazały, że aby doszło do przedawkowania stosunek kannabinoidów w organizmie musiałby wynosić 40.000:1. W przypadku alkoholu jest to pomiędzy 4:1 i 10:1.

4. Szkody w mózgu
Inaczej niż alkohol, cannabis nie wydziela żadnych toksyn, które mogłyby zabić komórki mózgowe. Nawet jego dłuższe zastosowanie nie powoduje żadnych zmian w mózgu i jego strukturze.

5. Marihuana i problemy z płodnością
Jest to kolejny mit. Do dziś nie ma na to dowodów, że cannabis negatywnie wpływa na układ rozrodczy u ludzi.

6. Osłabiony metabolizm
Występuje jedynie podczas zatrucia i przy niewyobrażalnie dużych dawkach THC.

7. Czy od marihuany wszystko się zaczyna?
Nie ma żadnych potwierdzających badań, aby to marihuana prowadziła do uzależnień od mocniejszych narkotyków. Wręcz przeciwnie, wykazano, że 75% młodzieży w USA, która konsumowała cannabis, nigdy nie zażywała innych narkotyków. Jeszcze lepiej. Inne badania wykazały, że wszystko zaczynało się od alkoholu. A marihuana jest używana do walki z nałogami i pomaga w ich przezwyciężeniu.

8. Marihuana i dym tytoniowy
Kolejny mit, że dym marihuany jest groźniejszy od dymu tytoniowego. Bzdura. Marihuana jest naturalną rośliną, która zawiera o wiele mniejsze dawki substancji smolistych i tlenku węgla.

9. Legalizacja marihuany spowodowałaby więcej wypadków drogowych
Prawda leży w statystykach. Ludzie, którzy zażywają marihuanę powodują tyle samo wypadków drogowych co ludzie pijący alkohol. Mało tego, 85% ludzi, którzy mieli wypadek i byli pod wpływem marihuany, byli do tego pod wpływem alkoholu.

10. Marihuana uzależnia
To najbardziej popularny mit. Mniej niż 1% amerykanów pali codziennie marihuanę. A ilu ludzi codziennie pije kawę? Marihuana rzadziej staje się nawykiem niż picie kawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana THC i rośliny konopi oraz cannabis CBD, to tematyka blogu konopnego Ganja Farmer.