Ankieta Na Temat Spożywania Marihuany w USA


feminizowane nasiona marihuany

Legalizacja marihuany zmienia oczywiście status tego naturalnego materiału roślinnego konsumowanego nie tylko jako używka, ale również jako środek spożywczy wśród całej populacji. Podczas gdy przeciwnicy liberalizacji zawsze podkreślają automatyczne zwiększenie konsumpcji marihuany, zwłaszcza wśród młodszych grup wiekowych i wśród nastolatków, zwolennicy legalizacji konopi indyjskich są przekonani, że uregulowana sprzedaż ograniczyłaby nadużycia wśród nieletnich.

Pewne jest, że zaprzestanie ścigania każdego konsumenta i miłośnika marihuany ułatwi rozmowę na temat konopi indyjskich we wszystkich aspektach, a ludzie będą mogli bez obaw opowiedzieć o swoich doświadczeniach. W Stanach Zjednoczonych finansowane ze środków federalnych badanie przeprowadzone przez University of Michigan wykazało, że szczególnie osoby starsze są coraz bardziej otwarte na konopie indyjskie. Szacuje się, że już co piąty Amerykanin w wieku od 50 do 60 lat sięgnął po kwiaty tej rośliny w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Rozpoznawane Korzyści w Porównaniu z Konwencjonalnymi Lekami

Według raportu „Monitoring the Future Panel Study Report 2022”, 19% 60-latków i 21% 50-latków w Stanach Zjednoczonych jest na tyle otwartych na używanie konopi indyjskich, że deklaruje, że w ciągu ostatniego roku używali marihuany. Według NORML.org, jest to najwyższa wartość odnotowana w Stanach Zjednoczonych w tej grupie wiekowej. Powyższe wyniki ankiety są zatem zgodne z wcześniejszymi badaniami, które również wykazały wzrost liczby osób zażywających konopie indyjskie w tej grupie wiekowej.

Inne dane opublikowane w tym roku ujawniły, że zażywanie konopi indyjskich jest ogólnie pozytywnie postrzegane, zwłaszcza w starszym pokoleniu. Kilka ostatnich badań wykazało, że używanie marihuany zwykle wiąże się z poprawą jakości życia osób starszych. Zastępca dyrektora NORML Paul Armentano powiedział, że nie byłoby zaskoczeniem, gdyby rosnący odsetek dorosłych uważał marihuanę za realną opcję na starość. Wielu starszych dorosłych zmaga się z bólem, lękiem, niespokojnym snem i innymi dolegliwościami, w których produkty z konopi indyjskich często przynoszą ulgę.

„Wielu starszych dorosłych jest również świadomych wielu poważnych skutków ubocznych związanych z dostępnymi lekami na receptę, takimi jak opioidy lub środki nasenne, i postrzegają medyczną marihuanę jako praktyczną i potencjalnie bezpieczniejszą alternatywę” – podkreśla Armentano.

Podczas gdy w wyniku prowadzonych badań i wiedzy na temat korzystnych właściwości konopi indyjskich dorośli powinni mieć możliwość leczenia indywidualnych dolegliwości za pomocą naturalnych leków i napojów, ochrona zbyt młodych osób przed zażywaniem tego narkotyku ma oczywiście sens. Zwolennicy legalizacji są na tym samym torze, co jej przeciwnicy, ale w przeciwieństwie do nich obawiają się wzrostu zażywania narkotyków wśród nastolatków i dlatego chcą nadal opierać się na pozornie nieudanej prohibicji.

W tym kontekście, aby rozwiać te często wyrażane obawy, można wykorzystać dane z ostatnich amerykańskich badań. Chociaż stwierdzono, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy konopie indyjskie zażywało najwięcej osób w szczególności w wieku 27–28 lat, przy czym w większości przypadków osoby w wieku 23–24 lat deklarowały zażywanie nawet codziennie, nie zaobserwowano wzrostu zażywania wśród osób młodszych.

Według raportu, odsetek osiemnastolatków, którzy zadeklarowali, że spożywali marihuanę w ubiegłym roku, spadł o 16 procent między 2012 a 2022 rokiem, co ponownie wskazuje na bardziej otwarte i kontrolowane przez rząd korzystanie z konopi indyjskich jako narkotyku.

Używanie Konopi Indyjskich Jako Norma

Gallup Organization, jeden z wiodących instytutów badań rynku i opinii publicznej z siedzibą w Waszyngtonie, również odkrył kilka nowych szczegółów na temat używania konopi indyjskich w Stanach Zjednoczonych.

Szacuje się, że około połowa wszystkich Amerykanów w wieku powyżej 18 lat używała marihuany. W związku z tym stosunek ten wzrósł z 1:3 do 50% w porównaniu z okresem 20 lat temu. Siedemnaście procent respondentów przyznało, że obecnie pali marihuanę, podczas gdy dziesięć lat temu było to około 7 procent.

Młodzi dorośli w wieku od 18 do 34 lat, głównie Demokraci, najczęściej stwierdzali, że mieli już doświadczenie z konopiami indyjskimi. Mężczyźni (około 19 procent) częściej niż kobiety (około 14 procent) deklarowali, że obecnie używają marihuany. Wyniki badań firmy Gallup powinny być zgodne z wynikami innych badań. Na przykład, zebrane dane YouGov.com z 2022 roku donoszą, że 52 procent dorosłych obywateli USA przynajmniej raz w życiu spróbowało marihuany. Jeśli weźmiemy pod uwagę młodych ludzi w wieku 12 lat i starszych, otrzymamy wynik 42%.

Według ostatniego badania Gallupa, 70 procent Amerykanów uważa, że palenie marihuany jest moralnie dopuszczalne, a 68 procent uważa, że używanie marihuany przez dorosłych powinno być legalne. Dopuszczenie marihuany do użytku medycznego i rekreacyjnego może zatem przynieść znaczące doświadczenie, które w żaden sposób nie stoi w sprzeczności z postępem w lokalnej polityce antynarkotykowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana THC i rośliny konopi oraz cannabis CBD, to tematyka blogu konopnego Ganja Farmer.