Jak Kannabinoidy Regulują Stres?


feminizowane nasiona marihuany

Częste uprzedzenie wobec użytkowników marihuany dotyczy ich rzekomego lenistwa, a nawet sami użytkownicy ironicznie odnoszą się do relaksujących efektów konopi indyjskich, używając terminu „stoner”. To, co może być zabawne, z naukowego punktu widzenia, nawet bez THC, sprowadza się do całkowicie normalnych, fizycznych procesów.

Pod wpływem stresu nasz mózg uwalnia specjalnie wyprodukowane cząsteczki, które pod względem biochemicznym są podobne do składników konopi, czyli kannabinoidów. Obecnie prowadzone są nowe badania nad działaniem kannabinoidów przeciw stresowi. Ci, którzy chcą wiedzieć, dlaczego spożywanie haszyszu i marihuany rzadko powoduje psychozy, a raczej korzystną interakcję między rośliną i receptorami organizmu, ponownie otrzymują cenne informacje z badań.

Codzienny Stres i Chorobliwa Presja – Konopie Jako Naturalne Antidotum?

Endokannabinoidy występujące w organizmie nie są niczym nowym dla nauki, ale wzorce aktywności w mózgu i wzorce neuronalne pozostają bardzo szeroką nieodkrytą dziedziną. W centrum, jako obszar głowy, w którym za każdym razem, gdy hipokamp uruchamia alarm, są uwalniane substancje uspokajające, znajduje się ciało migdałowate.

Stres wpływa na jego zadania związane z odczuwaniem, pamięcią i podejmowaniem decyzji. Ci, którzy są stale pod presją i narażeni na inne czynniki ryzyka, mogą poważnie zachorować – depresja, PTSD i zaburzenia lękowe są typowymi i często bardzo trudnymi do leczenia schorzeniami.

Nowe badanie przeprowadzone przez Feinberg School of Northwestern Medicine w amerykańskim stanie Illinois bada kannabinoidy na poziomie molekularnym i dokładniej wpływ stresu na komórki.

Zrozumienie stresu psychicznego i nastroju jest w neurologii nadal wyzwaniem, a przynajmniej w nowoczesnych krajach z legalizacją marihuany wielu dotkniętych chorobą pacjentów jest już bardzo skutecznie wspomaganych przez różne terapie oparte na konopiach.

Podczas gdy w krajach, gdzie rekreacyjna oraz medyczna marihuana jeszcze nie są zalegalizowane, mówi się o ciężkich psychozach, naukowcy już opracowują ekscytujące leki w ramach politycznie poważnego podejścia do THC. Czy konopie indyjskie zwalczają stres i są w stanie zrekompensować ziołowe, prawie identyczne substancje czynne w razie wątpliwości, które zawodzą przy problemach psychicznych w mózgu?

Neurologia Bada Substancje Czynne Marihuany w Mózgu

Czujnik białkowy pozwala na analizę kannabinoidów wzdłuż synaps w mózgu. Badanie na myszach pokazało, że kiedy ciało migdałowate jest aktywne, wzory pod lupą pojawiają się w wysokiej częstotliwości, co dzieje się, gdy mózg reaguje na stres, uwalniając kannabinoidy. Nawet mysz może być przygnębiona i bardzo zdenerwowana, co, zgodnie z badaniem, składniki aktywne przynajmniej starają się złagodzić.

Kiedy naukowcy usunęli kluczowy receptor, myszy były znacznie bardziej narażone na stres i reagowały szybciej niż w przypadku typowych chorób mózgu. Nawet słodkie przekąski, które myszy natychmiast zjadały, powodowały u nich apatię i niemalże paraliż. Zbyt mała ilość kannabinoidów w działaniu wyraźnie obniża uczucie przyjemności. Takie dolegliwości są również znane pacjentom z zespołem stresu pourazowego.

Czy Wkrótce Na Stres Będą Ziołowe Leki z Kannabinoidami?

Stworzenie i skuteczne wprowadzenie do obiegu preparatów poza koncernami farmaceutycznymi wymaga odwagi, dużych pieniędzy i aprobaty ze strony władz państwowych. Leczenie zaburzeń związanych ze stresem za pomocą konopi indyjskich jest dozwolone tylko wtedy, gdy udowodniono ich skuteczność. Ponieważ jednak w Unii Europejskiej praktycznie nie przewiduje się wsparcia dla konopi indyjskich, nowe możliwości leczenia chorób neurologicznych są opracowywane głównie w laboratoriach w Ameryce Północnej.

W stanie Illinois wiadomo już, w jaki sposób można aktywować i wzmocnić w stresie ludzki układ endokannabinoidowy, aby w przyszłości podejście terapeutyczne przyniosło sukces. Ta fascynująca sieć ma receptory w całym ciele, do których oprócz substancji występujących w organizmie dokuje THC, CBD i wiele innych substancji pochodzących z konopi.

Joint na relaks od dawna uważany jest za mało ryzykowną, skuteczną broń przeciwko stresowi, a takie pozytywne codzienne doświadczenia w radzeniu sobie z konopiami indyjskimi są w końcu potwierdzone przez dane naukowe.

Oczywiście, kluczowy, zarówno w absorpcji, jak i produkcji takich składników aktywnych pozostaje umiar. Z neurologicznego punktu widzenia nałogowe i nadmierne palenie marihuany przynosi efekt przeciwny do zamierzonego, jak przewlekłe, ekstremalne obciążenie dla psychiki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana THC i rośliny konopi oraz cannabis CBD, to tematyka blogu konopnego Ganja Farmer.