Błędy Przy Pielęgnacji Uprawy Konopi – Dziki Porost i Złe Naświetlanie


feminizowane nasiona marihuany

SYMPTOMY: Łodygi roślin rosną bardzo długie, a odstęp między węzłami wynosi więcej niż 5cm. Łodyga bardzo rośnie w górę i w końcu staje się niestabilna, aż w końcu istnieje ryzyko, że się przechyli i złamie.

OPIS: Rośliny zazwyczaj rozwijają się proporcjonalnie. Jeśli związek między wiekiem a wzrostem jest zakłócony, a rośliny niekontrolowanie rosną w górę (tzw. szparagi), to mamy do czynienia ze złym oświetleniem.

ZWALCZANIE: Dziki porost występuje wtedy, gdy mamy za duży odstęp roślin od lamp. Wtedy roślina w pogoni za światłem niekontrolowanie rośnie w górę. Jedynym sposobem na zwalczenie tego problemu jest zmniejszenie tej odległości. Optymalna odległość to minimum 30cm.

Ewentualnie może jeszcze chodzić o zawartość światła niebieskiego w naszym oświetleniu. Podczas fazy wzrostu musi ono być w większych dawkach, a w fazie rozkwitu mniejsze. Jeśli podczas fazy wzrostu mamy za dużo światła czerwonego, to roślina będzie niekontrolowanie rosła w górę.

Dla każdej fazy potrzebujemy więc odpowiednie oświetlenie.

WYSTĘPOWANIE: Częste.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana THC i rośliny konopi oraz cannabis CBD, to tematyka blogu konopnego Ganja Farmer.