Brazylia Dopuszcza Produkty z Medycznej Marihuany


feminizowane nasiona marihuany

Import i produkcja – ale jeszcze bez uprawy. Brazylijski Inspektor Sektora Zdrowia Anvisa zatwierdził we wtorek 03.12.2019 roku sprzedaż w aptekach produktów z konopi indyjskich do celów medycznych osobom posiadającym zaświadczenie lekarskie.

Rozporządzenie, które wejdzie w życie w nadchodzących miesiącach, pozwala również na produkcję takich produktów w laboratoriach, jak zapowiedział w oświadczeniu brazylijski organ ds. zdrowia Anvisa.

Brazylijska Agencja Leków Anvisa przyjęła we wtorek przepisy dotyczące wprowadzenia leków na bazie konopi indyjskich. Chociaż Anvisa w oddzielnym głosowaniu zablokowała propozycję dopuszczenia uprawy marihuany leczniczej w kraju, sędzia zatwierdził uprawę przemysłową konopi przez konkretną firmę.

Brazylijski organ regulacyjny ds. nadzoru medycznego zatwierdził szczegółowe wytyczne, które umożliwią sprzedaż leków na bazie konopi indyjskich. Dyrektywy te ustanawiają procedury wytwarzania i importu takich produktów oraz wymogi dotyczące przepisywania, sprzedaży i nadzoru. Anvisa bada możliwość zezwolenia na uprawę marihuany leczniczej.

Prezydent Jair Bolsonaro wyraził wcześniej swoje poparcie dla stosowania marihuany medycznej, ale rzecznik ultra-konserwatywnego prezydenta powiedział w sierpniu dziennikarzom, że Bolsonaro nie pozwoli na wykorzystywanie luk prawnych do uprawy i spożywania marihuany.

W ostatnich latach kilka krajów Ameryki Łacińskiej zalegalizowało marihuanę do celów medycznych, w tym Urugwaj, Chile, Kolumbia, Argentyna, Meksyk i Peru. Od 2015 roku Anvisa zezwala osobom posiadającym odpowiednie certyfikaty na import cannabidiolu (CBD), czyli niepsychooaktywnej pochodnej marihuany, do leczenia padaczki i chorób przewlekłych.

Nowe rozporządzenie zezwala obecnie na sprzedaż produktów zawierających ponad 0,2% THC – głównego składnika psychoaktywnego odpowiedzialnego za odurzające działanie marihuany – nieuleczalnie chorym pacjentom lub pacjentom, którzy wyczerpali alternatywne możliwości leczenia. Pozostali mogą kupować medyczne produkty z konopiami indyjskimi o zawartości THC mniejszej niż 0,2%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana THC i rośliny konopi oraz cannabis CBD, to tematyka blogu konopnego Ganja Farmer.