Dwie trzecie Amerykanów jest za legalizacją cannabisu


feminizowane nasiona marihuany

Od 1969 roku w USA co roku przeprowadzana jest ankieta na temat cannabisu. Przeprowadzane przez grupę Gallup gromadzenie danych i analizy społeczeństwa mogą dostarczyć informacji na temat opinii dotyczących cannabisu. Podczas gdy w roku 1969 jedynie 12 procent społeczeństwa w Ameryce było za legalizacją marihuany, to w roku 2000 liczba ta wzrosła już do 30 procent. Najnowsza ankieta wykazała, że aktualnie aż 66 procent amerykańskiej społeczności chce legalizacji cannabisu.

W 2017 roku przeprowadzono ankietę na temat doświadczeń z cannabisem. Jak się okazało, około połowy Amerykanów przynajmniej raz w życiu miało kontakt z tą używką. W przeciągu trzech ostatnich lat liczba osób obstających za legalizacją ciągle rosła, nawet wśród Republikańczyków większość, bo 53 procent, jest za legalizacją. Wśród Demokratów liczba ta wynosi nawet 75 procent, a wśród wolnych wyborców 71. Millennials, czyli młodzież, w 78 procentach jest za zmianą prawa w kierunku legalizacji, a wśród osób starszych od 55 roku życia liczba ta wynosi 59 procent.

6 listopada mieszkańcy North Dakota i Michigan będą miały możliwość oddania głosu w referendum na temat legalizacji cannabisu. Graniczą one bezpośrednio z Kanadą, gdzie niedawno całkowicie zalegalizowano marihuanę, więc jest duża szansa na to, że większość społeczeństwa zagłosuje za legalizacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana THC i rośliny konopi oraz cannabis CBD, to tematyka blogu konopnego Ganja Farmer.