Francja: Cannabis Ma Zostać Zdekryminalizowany


feminizowane nasiona marihuany

Każda osoba we Francji, która w przyszłości zostanie przyłapana przez policję z jonitem, zostanie jedynie ukarana karą pieniężną. Tak brzmi jedna z propozycji przeprowadzonych badań, które niedawno przedstawiono francuskiemu premierowi.

We wspomnianych badaniach istnieją dwie możliwości: albo grzywna administracyjna, którą można zapłacić na miejscu albo kara w wysokości od 100 do 250 euro. We Francji 1,4 milionów ludzi otwarcie przyznaje się do tego, że regularnie, sporadycznie albo od czasu do czasu zażywa konopie. Prawo przewiduje za to jednak srogą karę – rok pozbawienia wolności.

Stany Zjednoczone są świetnym przykładem i pokazują, że można inaczej. Jeśli chodzi o wolność i bezkarność palenia marihuany Stany Zjednoczone są naprawdę postępowe. Prawo o bezkarności spożywania marihuany istnieje tam w wielu stanach już od 2012 roku.

Przy wyborach na drugą kadencję prezydencką Barracka Obamy w 2012 roku wyborcy w licznych stanach, jak na przykład Washington na wybrzeżu Pacyfiku, zagłosowali również za bezkarnością zażywania marihuany. Wraz z przełomem lat 2012-2013 dołączyła również Kalifornia, która całkowicie zalegalizowała spożywanie cannabisu. Taka polityka sprawia, że państwo amerykańskie co roku ma zagwarantowane miliardowe wpływy z podatków.

W rozpoczynającej się we Francji dyskusji na ten temat konserwatywni politycy pod rządami Edouarda Philippe (République en marche!) już teraz zarzucają, że nie będą w tej sprawie walczyć przeciwko. Jednak nikt nie bierze tego na poważnie.

Rozwój w Luksemburgu oraz w Niemczech… Anonimowi policjanci przyznają, że jeśli spotykają osobę z jonitem to upominają ją, zabierają jej jointa i wrzucają go do kanalizacji. Wszystko inne oznaczałoby dla nich zbyt wiele pracy i biurokracji.

Wygląda na to, że przedstawione propozycje zawierają już to, co francuska policja już od dawna praktykuje w codziennej służbie.

W Niemczech oraz w Luksemburgu niedawno zażądano, aby polityka wreszcie umożliwiła policjantom łagodniejszego obchodzenia się z cannabisem. W Luksemburgu partie nie są jeszcze ze sobą zgodne co do traktowania marihuany oraz innych produktów cannabisowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana THC i rośliny konopi oraz cannabis CBD, to tematyka blogu konopnego Ganja Farmer.