Gruzja legalizuje spożywanie cannabisu


feminizowane nasiona marihuany

Zgodnie z podjętą przez gruziński Trybunał Konstytucyjny decyzją spożywanie cannabisu w Gruzji jest oficjalnie legalne. Wprawdzie nadal nie można spożywać tej używki w miejscach publicznych i sam handel oraz uprawa również są zakazane, to dla około 4 milionów mieszkańców tego Eurazjatyckiego kraju decyzja ta oznacza, że kary pieniężne w wysokości około 170 euro, jakimi karano za palenie jointa, od teraz już nie będą narzucane.

Już w 2016 roku Trybunał Konstytucyjny Republiki Południowo-Kaukaskiej po niekończących się protestach uznał obowiązujące dotychczas kary pozbawienia wolności, jakie wymierzano za posiadanie do 69 gramów cannabisu, jako

Powodem protestów było aresztowanie aktywisty Beki Tsikarishvili za posiadanie wyżej wymienionej ilości cannabisu w 2013 roku i następujące po tym skazanie go na 14 lat pozbawienia wolności.

W 2017 roku najpierw zreformowano w tym kierunku prawo, że tego typu przestępstwa będą karane karami pieniężnymi. W tym samym czasie Parlament odrzucał całkowitą dekryminalizację.

Trybunał Konstytucyjny w Tbilisi zadecydował, że palenie cannabisu to osobista kwestia każdego konsumującego i nie zagraża porządkowi publicznemu. Zagrożony jest jedynie sam konsument, który sam jest odpowiedzialny za popełniane przez niego czyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Gruzja legalizuje spożywanie cannabisu”


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana THC i rośliny konopi oraz cannabis CBD, to tematyka blogu konopnego Ganja Farmer.