Jak marihuana działa na pamięć?


feminizowane nasiona marihuany

jak-marihuana-dziala-na-pamiec-1
Obecne w konopi kannabinoidy mogą wpływać na mózg na wiele sposobów. Jednym z takich aspektów jest pamięć i zrozumienie tej interakcji może być bardzo pomocne.

Jeśli chodzi o interakcję między marihuaną i pamięcią, głównym winowajcą jest THC. THC jest główną substancją psychoaktywną konopi. Badania wykazały, że THC ma wpływ na prawie wszystkie aspekty pamięci, z wyjątkiem istniejących wspomnień.

Bez wątpienia, najbardziej uderzającym efektem, jaki THC wywołuje w pamięci, to tymczasowe zawieszenie pamięci krótkotrwałej. Kiedy ktoś jest na haju, często zdarza się tak, że pamięć krótkotrwała zawodzi, a konsument zapomina, co się przed chwilą stało, a to powoduje u niego śmiech kiedy to sobie uświadomi. THC sprawia również, że ​​trudno jest przenieść wspomnienia z pamięci krótkotrwałej do pamięci długotrwałej, co sprawia, że ​​konsument nie może sobie przypomnieć, co się stało, podczas gdy był na haju. Jest to przykład, które utrwala stereotyp, że palacze marihuany mają złą pamięć.

Teza, że jest to stały lub długotrwały efekt, jest błędna. To zjawisko znika, jak tylko THC przestaje działać. Zażywanie konopi indyjskich nie prowadzi do utraty pamięci!!!

Ale właściwie dlaczego tak jest? Naukowcy uważają, że system endokannabinoidowy – naturalny system biologiczny w każdym ciele, który wchodzi w reakcję z kanabinoidem THC – odgrywa dużą rolę w kształtowaniu pamięci. Badania wykazały, że kiedy naturalna produkcja endokannabinoidów w ciele zostaje zablokowana, zostaje zakłócona funkcjonalność. Wydaje się też, że ogrom kannabinoidów powoduje również interferencje, ale w inny sposób.

Musimy się jeszcze wiele na ten temat nauczyć, ale jak do tej pory przeprowadzone badania nie przyniosły żadnych wyników. Ale posiadamy już podstawową wiedzę na temat głównych efektów kannabisu; musimy tylko sięgnąć głębiej do konkretnych szczegółów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana THC i rośliny konopi oraz cannabis CBD, to tematyka blogu konopnego Ganja Farmer.