Czy kannabinoidy to klucz do terapii HIV?


feminizowane nasiona marihuany

kannabinoidy-terapia-hiv-1
HIV to największa plaga ludzkości, dlatego tak ważnym jest, aby znaleźć sposób na zwalczenie tej choroby. Najnowsze starania zawierają kannabis.

Istnieje wiele badań naukowych, które pokazują wiele sposobów na walkę z HIV przy pomocy kannabisu – od zmniejszenia bóli neuropatycznych po zatrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa.

Przy istniejącej sytuacji pacjentom nie pozostaje nic innego jak zażywanie leków antyretrowirusowych.Są to leki, które tłumią HIV, ale nie mogą zatrzymać jej rozwoju. Bez wątpienia są skuteczne, przy czym drastycznie hamują rozprzestrzenianie się wirusa w ciele. HIV może jednak z czasem, jak bakterie na antybiotyki, stać się odporny na leki antyretrowirusowe. Dlatego medycyna zajmuje się teraz wynalezieniem nowych metod badawczych przy użyciu kannabinoidów.

Celem jest produkcja leków na bazie konopi, które będą chroniły te obszary, których nie są w stanie chronić leki antyretrowirusowe, jak na przykład, bariera krew-mózg, aby pokonać wirusa w mózgu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana THC i rośliny konopi oraz cannabis CBD, to tematyka blogu konopnego Ganja Farmer.