Jak Rozpoznać, Czy Moje Dziecko Pali Trawkę?


feminizowane nasiona marihuany

Haszysz i marihuana w szkole: Używanie marihuany przez młodzież

Legalizować marihuanę czy nie? Jest to obecnie przedmiot gorącej debaty niemalże w każdym kraju na świecie, w którym jeszcze tego nie zrobiono. Zwolennicy twierdzą, że jeśli palenie trawki przestanie być nielegalne, nastolatki będą bardziej skłonne do jej odstawienia. Krytycy twierdzą: Marihuana sprawia, że jesteś głupi i nieobecny. Nowe badanie zdaje się to potwierdzać. Pokażemy, jak używanie marihuany wpływa na dzieci i młodzież oraz jak rodzice mogą rozpoznać, czy ich dzieci palą trawkę.

W rzeczywistości niektóre dzieci i nastolatki używają marihuany codziennie, co ma konsekwencje na całe ich życie. Dr. Derik Hermann, specjalista w dziedzinie medycyny uzależnień, zna konsekwencje zażywania marihuany: zaburzenia koncentracji i pamięci, obniżenie ilorazu inteligencji, a w przypadku dużego spożycia nawet rozwój psychoz, w tym halucynacji i urojeń prześladowczych.

Właśnie dlatego, że mózg nastolatków wciąż jeszcze się rozwija, codzienne życie szkolne pod wpływem marihuany jest trudne do opanowania. Trawka, marihuana, konopie indyjskie – to zakazany owoc i powab spróbowania oraz przynależności. Dr. Hermann wie, że również inne przyczyny odgrywają ważną rolę: „”Często młodzi ludzie są pod wpływem niepowodzeń w szkole i w środowisku społecznym. Dlatego to właśnie ci, którzy mają trudny okres w życiu, częściej sięgają po marihuanę.”

Spożywanie konopi: objawy

Rodzice często zastanawiają się, co dzieje się z ich dziećmi, dlaczego ich wyniki w szkole są coraz gorsze i dlaczego coraz bardziej izolują się od rodziny. Trudno jest im rozpoznać jakąkolwiek przyczynę. Jeśli nie ma takie pewności, a istnieją podejrzenia, że dziecko czy nastolatek może sięgać po marihuanę, to objawy takiej konsumpcji można porównać do spożycia alkoholu:

– niewyraźna mowa
– problemy z koordynacją
– spowolnione reakcje
– zaczerwienione oczy
– wyraźnie duże lub małe źrenice

Jeśli rozpoznasz te objawy u swojego dziecka, musisz być bardzo wyczulony. Skonfrontuj swoje dziecko z podejrzeniem w sposób delikatny i jak najszybciej poszukajcie razem pomocy w poradni uzależnień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana THC i rośliny konopi oraz cannabis CBD, to tematyka blogu konopnego Ganja Farmer.