Cannabis – Krótka Historia i Prawo


feminizowane nasiona marihuany

Cannabis, czyli konopia to nazwa dla całej rośliny konopi. Marihuana (potocznie trawka) odnosi się do wysuszonych kwiatów żeńskich roślin konopi, często zmieszanych z liśćmi i łodygami. Haszysz z kolei to sprasowana żywica żeńskiej rośliny konopi. Oba preparaty są palone w joincie lub fajce. Haszysz może być również stosowany w napojach i deserach.

Interesy Rynku Doprowadziły Do Wprowadzenia Zakazu

Już tysiące lat temu zaawansowane kultury w Chinach, Indiach, Afryce i Europie Środkowej używały konopi indyjskich jako środka odurzającego w celach ceremonialnych. Do ubiegłego wieku przemysł i medycyna doceniały jej wszechstronność jako rośliny użytecznej i leczniczej: jako surowca włókienniczego lub papierniczego, jako leku na zaburzenia snu, bóle i skurcze.

W połowie ubiegłego wieku, kiedy przemysł farmaceutyczny opracował coraz więcej leków chemicznych z jasno określonymi składnikami aktywnymi, w ramach międzynarodowego zakazu wszystkie leki zawierające konopie zostały wycofane z rynku. Wynika to z trudności w wyizolowaniu i zidentyfikowaniu substancji czynnych i składników konopi. Przede wszystkim jednak było to ekonomiczne posunięcie USA: jako największy na świecie producent bawełny chciały one wyprzeć konopie jako konkurenta i przeforsowały ogólnoświatowy zakaz uprawy konopi w ciągu dziesięcioleci pracy dyplomatycznej.

THC Jest Przez Kilka Tygodni Wykrywalne

Dziś marihuana jest znana przede wszystkim jako narkotyk. Tak, jak w przypadku alkoholu czy innych narkotyków, kierowca pod wpływem marihuany jest uznawany za niezdolnego do prowadzenia pojazdu. Śledczy namierzają nielegalne spożycie za pomocą testu potu lub moczu. Wiele specjalistów jednak krytykuje tą metodę, ponieważ istnieje prawnie wiążąca wartość graniczna na przykład dla alkoholu, ale nie dla marihuany. Wykrywalny w organizmie jest również joint, który został spalony 30 dni temu, a dokładniej mówiąc THC zawarte w marihuanie. Jego obecność w organizmie jest uznawana za dowód, że dana osoba ma zły charakter i może zostać ukarana zawieszeniem prawa jazdy. Ekspert ds. uzależnień przytacza liczby: „Każdego roku zagraża to zawodowemu bytowi ponad 100.000 młodych ludzi, którzy rekreacyjnie spożywają marihuanę, aby się po prostu odstresować po ciężkim dniu czy tygodniu pracy”.

Ścisły Zakaz Przynosi Tyle Co Nic

Eksperci uważają, że zakaz spożywania marihuany jest zbyt surowy dla użytkowników, którzy palą ją tylko okazjonalnie. Jednak dane dotyczące konsumpcji z Hiszpanii, Holandii i Wielkiej Brytanii, które mają tendencję do tolerowania używania konopi indyjskich, pokazują, że ścisła prohibicja wydaje się być nieskuteczna w zapobieganiu. A, jak wiadomo, zakazany owoc najlepiej smakuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana THC i rośliny konopi oraz cannabis CBD, to tematyka blogu konopnego Ganja Farmer.