Milionowe Oszustwa z Lekami na Raka: Nalot Policji w Północnych Niemczech


feminizowane nasiona marihuany

Aż 420 policjantów wzięło udział w akcji podczas dużego nalotu w Hamburgu, Szlezwiku-Holsztynie i Dolnej Saksonii. We wtorek rano setki policjantów przeszukało 47 obiektów w Hamburgu, Szlezwiku-Holsztynie i Dolnej Saksonii, podejrzewając o oszustwa w rozliczaniu się z narkotykami onkologicznymi.

Dochodzenia były skierowane przeciwko 14 oskarżonym, w tym dziewięciu lekarzom, trzem farmaceutom i dwóm dyrektorom zarządzającym firmami farmaceutycznymi, o czym poinformowała rzeczniczka prokuratury w Hamburgu.

Oszustwo z cytostatykami: Potencjalna strata „wyraźnie w milionowych kwotach”

W operację zaangażowało się 420 policjantów i sześciu prokuratorów.

„Chodzi o łapówkarstwo i korupcję w opiece zdrowotnej oraz oszustwa bilingowe, związane zarówno z przepisywaniem, jak i rozliczaniem leków cytostatycznych”, powiedziała rzeczniczka.

Leki cytostatyczne są stosowane w chemioterapii przeciwnowotworowej. Potencjalne szkody wahają się „wyraźnie w milionowych kwotach”.

Po pierwsze, możliwe dowody powinny być zabezpieczone. Dotyczyło to również apteki w centrum Hamburga. Rano policjanci nosili pudełka z dowodami, które miały być przetransportowane do siedziby firmy. Nie było jednak nakazów aresztowania osób oskarżonych, powiedziała rzeczniczka prokuratury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana THC i rośliny konopi oraz cannabis CBD, to tematyka blogu konopnego Ganja Farmer.