Niemcy: pierwsze liczby po legalizacji medycznej marihuany


feminizowane nasiona marihuany

Jak już za pewne wszyscy słyszeli, w dniu wczorajszym nasz sejm przyjął projekt ustawy o medycznej marihuanie. W Niemczech jest już ona legalna od początku marca i właśnie pojawiły się pierwsze dane na temat wypisywanych i wykupowanych recept.

To była długo oczekiwana chwila, gdy wreszcie 10 marca okazało się, że lekarze mogą przepisywać swoim pacjentom recepty na medyczną marihuanę. Wcześniej medyczny cannabis był dostępny jedynie poprzez wydanie specjalnego pozwolenia – dla ostatecznej liczby 1.000 pacjentów, co przy liczbie około 80 milionów mieszkańców (+/- uchodźcy) było prawdziwą kroplą w oceanie.

Właśnie pojawiły się pierwsze dane z przebiegu pierwszego miesiąca, a dokładniej trzech tygodni marca. Jak się okazuje już na samym początku lekarze wypisali na 488 formularzach recept 564 razy medyczną marihuanę.

Najczęściej pacjenci otrzymywali albo w formie pierwotnej albo w postaci różnych specjalnie przygotowywanych specyfików. Dodatkowo w marcu zostało przepisanych 3.100 gotowych leków, które zostały stworzone z naturalnych bądź syntetycznych cannabinoidów.

Ciekawe jak będzie w Polsce, nie możemy się już doczekać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana THC i rośliny konopi oraz cannabis CBD, to tematyka blogu konopnego Ganja Farmer.