CDI, czyli Cannnabis Institut GmbH w Monachium, po tym, jak w Niemczech zezwolono na legalne nabycie cannabisu przez ciężko chorych pacjentów, startuje z nowym pomysłem założenia cannabisowego centrum informacyjnego i terapeutycznego. Cannabis powinien być dostępny dla każdego pacjenta, który go potrzebuje i któremu coś pomaga – powiedział Wenzel Vaclav Cerveny, który jest prezesem oraz założycielem CDI.
Ważnym impulsem na taką inicjatywę dla Cevernego, który również zorganizował Cannabis XXL w Monachium, było 10 marca 2017 roku wejście w życie prawa o cannabisie jako lekarstwie. Prawo to reguluje użycie leków z cannabisem jako alternatywy w terapii. Do tego dochodzi również finansowanie kosztów leczenia przez kasy chorych.
Od listopada 2015 roku Wenzel Vaclav Ceverny tworzył oraz budował swoje centrum pod nazwą cannabisowego centrum informacyjnego i terapeutycznego. Jak sam uważa, dzięki wejściu w życie nowego prawa jego projekt może być zrealizowany.
Model biznesowy przewiduje uzupełniającą i synergetyczną ofertę wokół tematu terapii pacjentów leczących się cannabisem. Obecnie przewidziane są trzy obiekty na terenie samego miasta Monachium, wymagają one jednak jeszcze dokładniejszych oględzin. Na powierzchni około 1.000 metrów kwadratowych ma powstać przychodnia lekarska, centrum informacyjne z kuchnią, jak i również mają być tam sprzedawane produkty konopne.
Zgodnie z wyobrażeniami i planami Cevernego jego przychodnia w Monachium ma obejmować pięć dużych obszarów medycznych: terapia przeciwbólowa, choroby neurologiczne i psychiczne, mdłości i wymioty przy AIDS oraz przewlekłe i zapalne dolegliwości jak reumatyzm czy choroba Crohna.
Centrum terapeutyczne ma być stacją rozruchową dla pacjentów, którzy są zainteresowani terapią cannabisową. Połączenie, stały kontakt oraz wymiana swoich przeżyć i doświadczeń wśród pacjentów będą również znajdowały się w centrum uwagi pracy centrum.