Norweski policjant skazany na 21 lat więzienia za szmugiel 14 ton haszyszu


feminizowane nasiona marihuany

Cannabis w porównaniu do praktycznie wszystkich innych narkotyków to niegroźna roślina i całkowicie słusznie miliony ludzi na całym świecie codziennie walczy o jej całkowitą legalizację dla dorosłych konsumentów. Również wielu policjantów z niechęcią wykonują swoją pracę w momencie, gdy mają ścigać konsumentów cannabisu. Nie ma takich wielu, ale są tacy, którzy nic nie widzą i nic nie słyszą. Jeszcze inni idą o krok dalej.

Norweski policjant Eirik Jensen należy właśnie do takich, którzy przymykają oko i dzięki temu umożliwił on szmugiel 13,9 ton haszyszu. Jego ślepota i milczenie zostały wynagrodzone kwotą ponad 71.000 Euro.

Policjant prawdopodobnie przez dziewięć lat był zamieszany w podobne przestępstwa aż w 2014 roku został on aresztowany za popełnione przestępstwa. Do swojego zatrzymania Jensen uznawany był za wiarygodnego, przykładnego i niekonwencjonalnego funkcjonariusza.

W 1977 Eirik Jensen rozpoczął swoją karierę w policji w Oslo. Potem stał się on śledczym w departamencie narkotykowym. W latach dziewięćdziesiątych nadzorował on w stolicy Norwegii operacje specjalne i komisje specjalne w walce przeciwko kryminalnym bandom rockowym oraz kryminalnej przestępczości zorganizowanej.

Dzięki jego szeroko-obszernej sieci informatorów Jensen osiągał wyjątkowo wysokie sukcesy w rozbijaniu grup przestępczych. Między innymi wyjaśnił on przypadek włamania do zamku norweskiej rodziny królewskiej, podczas którego skradziono cenne dzieła sztuki. Rodzina królewska osobiście podziękowała mu za wyjaśnienie sprawy za pośrednictwem listu.

Jednak jego zasługi oraz pochwały Sąd Rejonowy w Oslo nie wziął pod uwagę podczas prowadzonego przeciwko niemu procesowi. Czyny Jensena to ciężki cios dla zaufania policji oraz praworządności, jak powiedział Sędzia. Sześćdziesięcioletni funkcjonariusz wiedział, że jeden z jego informatorów przemyca duże ilości haszyszu, jednak nic przeciwko temu nie zrobił.

Miał on być zamieszany w kryminalne machinacje i jest współwinnym największego przestępstwa narkotykowego w historii norweskiego prawa, jak cytowała gazeta „Aftenposten“ z protokołu posiedzenia Sądu. Jensen ponadto poczynił się ciężkiej korupcji, ponieważ nadużył on swoje wysokie stanowisko kierownicze i za swoje usługi przyjmował wynagrodzenia pieniężne oraz prezenty.

Jego skazanie stało się możliwe przez zdradę. W prawdzie policja podczas dochodzenia przeciwko policjantowi oraz jego informatorowi przeanalizowała setki wiadomości, jakie sobie wysyłali, jednak samo to ni byłoby wystarczalnym dowodem, aby móc skazać policjanta na 21 lat więzienia.

Ostatnie wątpliwości w niewinność Jensena rozwiały zeznania jego wspólnika. Bardzo dokładnie opisał on to, co chciała usłyszeć prokuratura. Za tą zdradę dostał on porządne obniżenie kary do 15 lat pozbawienia wolności.

No cóż, za jego dokonania w tej sprawie chyba nikt mu nie będzie dziękował. Może on jedynie się cieszyć z wdzięczności tysiąca koneserów haszyszu, którzy dzięki niemu mieli pod dostatkiem towaru do skosztowania. To tak na otarcie łez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana THC i rośliny konopi oraz cannabis CBD, to tematyka blogu konopnego Ganja Farmer.