Wzrost Przemocy Spowodowany Handlem Kokainą w Europie


feminizowane nasiona marihuany

Konfiskata Kokainy Czwarty Rok z Rzędu na Rekordowym Poziomie

Jak wynika ze sprawozdania Centrum Monitorowania Narkotyków Unii Europejskiej i Europolu, rynek kokainy w Europie rośnie, a razem z nim rośnie również przemoc.

64-letni dziennikarz Peter de Fries Został postrzelony na środku ulicy. Wkrótce zmarł w szpitalu. Holenderski reporter kryminalny był podobno na celowniku zorganizowanej przestępczości. Ostatnio był w kontakcie ze świadkiem, który miał zeznawać w procesie przeciwko sieci przestępczej. Zastrzelono również adwokata świadka koronnego oraz jego brata, który rzekomo nie miał związku z działalnością przestępczą.

To tylko jeden z najbardziej widocznych przypadków przemocy ze strony środowiska narkotykowego. Według najnowszych analiz Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków EMCDDA i Europolu, handel kokainą w Europie rośnie. Konfiskata wskazuje na wysoką dostępność kokainy. W 2020 roku odzyskano 215 ton kokainy. Było to o sześć procent więcej niż rok wcześniej. To oznacza, że czwarty rok z rzędu konfiskaty są rekordowe, pomimo pandemii koronawirusa. Wielkość rynku detalicznego w Europie szacuje się na około 11 miliardów euro.

„Rozwijający się rynek kokainy w Unii Europejskiej doprowadził do wzrostu liczby zabójstw, porwań i zastraszania” – wyjaśniają EMCDDA i Europol we wspólnym komunikacie prasowym. Konkurencja na rynku narkotykowym prowadzi do wzrostu liczby brutalnych konfliktów między rywalizującymi gangami narkotykowymi. Według EMCDDA jednym z przykładów jest przemoc w handlu kokainą.

Torturowanie Konkurencji w Przerobionych Kontenerach Statków

W 2020 roku kilku europejskim organom ścigania udało się podsłuchać szyfrowaną komunikację wykorzystywaną przez przestępców za pośrednictwem platformy EncroChat. W jednym przypadku na podstawie przechwyconych danych przed sądem stanęło osiem osób. Główny podejrzany dowodził grupą przestępczą zajmującą się handlem kokainą w Rotterdamie.

Oskarżony jest również podejrzany o udział w przebudowie kontenerów. Przypuszczalnie miały tam być przesłuchiwane, torturowane, a nawet zabijane osoby z rywalizujących ze sobą gangów. Kontenery były dźwiękoszczelne i wyłożone folią termoizolacyjną. W kontenerach znajdował się przebudowany fotel dentystyczny z pasami na ręce i nogi. Policja zabezpieczyła nożyce do żywopłotu, szczypce, kajdanki, piłę i narzędzia chirurgiczne, takie jak skalpel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana THC i rośliny konopi oraz cannabis CBD, to tematyka blogu konopnego Ganja Farmer.