Czy Legalna Marihuana Służy Spożyciu Alkoholu Przez Nieletnich?


feminizowane nasiona marihuany

Nowe badanie bada wpływ legalizacji marihuany na spożywanie alkoholu przez młodzież. Wynik nie jest szczególnie odurzający i wskazuje na łatwiejszy dostęp do alkoholu, jak również na częstsze spożywanie alkoholu przez nieletnich. Jak to się dzieje i co władze muszą wziąć pod uwagę przy planowaniu przepisów, które nie ograniczają legalnego handlu detalicznego ani nie zagrażają lokalnej ochronie nieletnich?

 

Szkoły i Sklepy z Marihuaną w Bezpośrednim Sąsiedztwie

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley w nowym badaniu przyjrzeli się 554 szkołom średnim, porównując ich położenie geograficzne z lokalną polityką antynarkotykową i nawykami zażywania narkotyków wśród młodych ludzi. Przedstawiono dane z tamtego okresu, porównując je z danymi po legalizacji marihuany w Kalifornii, jaka miała miejsce lata temu.

W badaniu wzięli udział uczniowie klas dziewiątych i jedenastych z 38 miast w stanie. Naukowcy zapytali młodzież w wieku dojrzewania, kiedy w ostatnim miesiącu alkohol i produkty z konopi znalazły się na ich liście „zakazanych owoców”. I oto – im bliżej i częściej w pobliżu znajdował się sklep z marihuaną, tym częściej młodzi ludzie sięgali po alkohol.

W Jaki Konkretnie Sposób Uwarunkowany Jest Detaliczny Handel Marihuany i Alkoholu?

Najprawdopodobniej podobne wyniki można również znaleźć porównując rynek konopny z hazardem, czy też konsumpcją pornografii, co niekoniecznie czyni badanie prawdziwym punktem odniesienia. Niestety, spożycie alkoholu wśród nieletnich rośnie od lat i prawdopodobnie jest to spowodowane nieskrępowaną reklamą i ogólnie zbyt bezkrytycznym traktowaniem tego napoju.

Pozostaje jednak pytanie, w jaki sposób dzieci zdobywają alkohol, który, jak wiadomo, nie może być sprzedawany w legalnym sklepie z konopiami, ale według badań, nielegalnie wędruje przez ladę z rzekomo odpowiedzialnego sklepu alkoholowego znacznie częściej niż sądzono?

Cienka granica w kwestii kannabinoidów oddziela rzeczywistą rzeczywistość od fałszywych wiadomości, które można łatwo skonstruować, wyolbrzymiając je lub zakłamując. Niemniej jednak, mieszane spożycie jest zawsze problemem wśród młodych ludzi i władze, oprócz liczby sklepów z THC w asortymencie, powinny brać pod uwagę ogólnospołeczne tendencje dotyczące przyszłych działań przynajmniej z taką samą gorliwością, jak ocenianie alkoholu jako wcale nieszkodliwego napoju.

Ile Metrów Kwadratowych Potrzebuje Cannabis Social Club?

Podobnie jak we wspomnianych już salonach gier i innych sklepach dla dorosłych, takich jak sex shopy, w przypadku produktów konopnych można zmienić liczbę udzielonych licencji lub zakres wykorzystania przestrzeni. Nie ma sensu wydawać bardzo mało koncesji na obszar miejski, tylko dlatego, że jest tam wiele drogich prywatnych szkół. Ostatecznie każdy właściciel wybiera dokładnie tę lokalizację, która powinna działać najlepiej zgodnie z zasadami wolnego rynku.

Trudno jest rozplanować położenie klubów konopnych czy też sklepów dystrybuujących produkty konopne w taki sposób, aby ominąć poszczególne domy czy budynki, więc obejmująca setki metrów blokada dla rynku konopnego wokół szkół i placówek dla dzieci, lub po prostu zmniejszenie dozwolonego obszaru sprzedaży marihuany, jak prawdopodobnie wkrótce w Kalifornii to nowy sposób na radzenie sobie z nowymi problemami. Istniejące już sklepy nie muszą jednak się pomniejszać. W badaniu zaleca się wprowadzenie ograniczeń dotyczących obszaru bazowego wyłącznie w odniesieniu do przyszłych licencji.

Na Czym Polegają Badania Nad Alkoholem i Konopiami Indyjskimi

Konopie w połączeniu z alkoholem stanowią mieszankę wybuchową nawet dla osób dorosłych, ale to, czy mniej kannabinoidów ma być rozwiązaniem, pozostaje tajemnicą badaczy. Oczywiście w ramach legalizacji marihuany otwierają się sklepy z takowymi produktami, ale dlaczego akurat ma to mieć związek ze zwiększonym spożyciem alkoholu wśród nastolatków? Badanie pozostawia tą dziwną kwestię otwartą…

Wiele dużych badań na ten temat nie było w stanie ustalić wyraźnego, „przyczynowego” związku pomiędzy używaniem marihuany a alkoholu, niezależnie od tego, czy dotyczy to nastolatków, czy osób dorosłych. Z pewnością są ludzie, którzy opowiadają się za połączeniem konsumpcji alkoholu i konopi, ale nie ma wątpliwości, że i jeden produkt i drugi, nieważne czy spożywane oddzielnie czy razem, mogą stanowić duże ryzyko dla mózgów młodych, dopiero dojrzewających nastolatków.

Jednak wyciąganie wniosków i porównywanie rekreacyjnego spożycia marihuany oraz alkoholu przez osoby dorosłe do dzieci, które miałyby niby najpierw zakraść się do sklepu z marihuaną, aby ją ukraść, a następnie do monopolowego po alkohol, jest czymś totalnie absurdalnym, zatem bardzo prosimy o dalsze badania i jasne, uczciwe działania w zakresie polityki antynarkotykowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana THC i rośliny konopi oraz cannabis CBD, to tematyka blogu konopnego Ganja Farmer.