Argentyna: Kolejne Państwo Legalizuje Medyczną Marihuanę


feminizowane nasiona marihuany

Jeśli chodzi o medyczne zastosowanie marihuany, to międzynarodowa prohibicja coraz bardziej się rozkrusza. Coraz więcej państw stwarza prawne podstawy, aby pacjenci mogli ją legalnie używać – nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również i w Ameryce Latynoskiej. Najświeższym kandydatem na coraz bardziej rosnącej liście jest Argentyna. Tamtejszy Senat przyjął kilka dni temu jednogłośnie odpowiednią ustawę.

Jedna z obecnych w Senacie grup matek, których chorym dzieciom możnaby pomóc poprzez zastosowanie cannabisu głośno wyraziły swój zachwyt, że wreszcie spełni się sen i jest to wielka radość, ponieważ tym samym dodaje się otuchy samym pacjentom. Tak skomentowała to wydarzenie matka czteroletniej dziewczynki chorej na epilepsję.

Wraz z nową ustawą można będzie od teraz sprowadzać legalnie olej cannabisowy i nabyć go poprzez receptę.

Już w listopadzie zeszłego roku Argentyńska Izba Reprezentantów poparła tą reformę. Tym samym Argentyna podąża krokami innych Latyno-Amerykańskich państw jak Kolumbia, Urugwaj i Chile, w których już jest dostępna marihuana jako lek.

Ana Maria Garcia, która jest przewodniczącą organizacji Cannabis Medicinal Argentina (Cameda) powiedziała dla prasy, że „wreszcie Argentyna doczekała się prawnej ustawy pozwalającej na użycie cannabisu w medycynie, badaniach naukowych i również jego produkcji.”

Nowe prawo umożliwia państwowym placówkom na uprawę cannabisu do celów naukowych i na produkcję olejów oraz innych preparatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana THC i rośliny konopi oraz cannabis CBD, to tematyka blogu konopnego Ganja Farmer.