Belgia: Racja w Cannabis Social Clubie Trekt Uw Plant


feminizowane nasiona marihuany

Cannabis Social Club Trekt Uw Plant został założony w 2006 roku przez Joepa Oomena, który zmarł w zeszłym roku, oraz przez zaproszonych do współpracy gości. Do dziś klub ten cieszy się ogromną liczbą ponad kilkuset członków. Według belgijskiego prawa zarówno uprawa jak i posiadanie cannabisu jest w prawdzie zakazane, jednak według rozporządzenia z 2005 roku każda osoba powyżej 18 roku życia może posiadać trzy gramy cannabisu oraz uprawiać jedną sadzonkę do własnego użytku.

Po dwóch racjach z czasów początków klubu, kilkunastu aresztowaniach oraz oskarżeniach – które jednak nie dały rady – klub mógł w 2010 roku rozpocząć produkcję i wydawanie cannabisu swoim członkom.

Związek ten pracuje, z resztą jak to na Social Club przystało, całkowicie transparentnie i publikuje swoje dochody jak i wydatki co roku na swojej stronie internetowej. Trekt Uw plant próbuje za pomocą takiego modelu dostarczyć planu przeciwnego dla czarnego rynku.

4 maja 2017 roku jednak ten Cannabis Social Club został po raz pierwszy od siedmiu lat poddany represjom ze strony państwa. Związek ten został już trzeci raz z kolei szturmowany przez policję.

Policja wprowadziła jednocześnie 18 skoordynowanych racji w takich miastach jak Antwerpen, Halle, Ixelles, Hasselt, Gent, Kruibeke, Mechelen, Zemst, Willebroek, Brugelette, Aarschot, Lommmel i Charleroi. Wcześniej założono podsłuchy na telefony zarządu klubu oraz niektórych członków i podsłuchiwano ich rozmowy przez kilkanaście miesięcy.

W trakcie akcji policji zostało zatrzymanych 14 osób a trzy dalsze aresztowane. Zarzuca się im zarówno uprawę jak i handel cannabisem jak i pranie brudnych pieniędzy.

Trzy aresztowane osoby, przewodniczący klubu, hodowca oraz komik Manu Moreau były wpierane podczas badania sprawy przez wielu sympatyków jak i znanych belgijskich artystów. Sąd zdecydował, że nie jest możliwe wcześniejsze wypuszczenie tych osób na wolność, dlatego pozostaną one przez jeszcze minimum miesiąc w areszcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana THC i rośliny konopi oraz cannabis CBD, to tematyka blogu konopnego Ganja Farmer.