Korzyści z uprawy marihuany w włóknie kokosowym


feminizowane nasiona marihuany

wlokno-kokosowe-uprawa-marihuany-1

To całkowicie naturalne medium wygląda i jest w dotyku jak ziemia, ale o wiele bliżej mu do hydroponiki.

Włókna kokosowe są jednym z najbardziej uniwersalnych nośników, które można używać do uprawy konopi albo lepiej powiedziawszy prawie wszystkiego. Ta bezglebowa mieszanka jest bardzo podobna do torfowca, ale w przeciwieństwie do torfu trwała i przyjazna dla środowiska. Aby uzyskać więcej włókien kokosowych, należy zdrapać łupinę orzecha kokosowego.

Oto kilka powodów, dlaczego włókno kokosowe jest tak korzystne przy uprawie:

1. Mniejsze doniczki, większe rośliny
Ta mieszanka może być na różny sposób traktowana identycznie jak ziemia, jednak jest to bardziej rodzaj techniki semi-hydro, dzięki którym korzenie mają lepszy dostęp do powietrza i składników odżywczych, co zapewnia szybszy wzrost rośliny.

2. Przelanie jest niemożliwe
W związku z tym, że drenaż włókna kokosowego jest bardzo dobry, w normalnych warunkach jest to prawie niemożliwe, żeby przelać sadzonki. Utrzymują one związek między wilgotnością a powietrzem w proporcjach 70:30, co powoduje, że korzenie nigdy nie znajdują się w odstałej i biednej w tlen wodzie. Tak długo, jak nie całkowicie nie zasuszymy włókna, będziemy zawsze czerpać z nich same korzyści.

3. Łatwo jest naprawić popełnione już błędy
Włókno kokosowe jest dosyć obojętne jeśli chodzi o poziom pH i nie utrzymuje na długo składników odżywczych. Jeśli doprowadziłeś do ich braku, możesz to skompensować przy następnym podlewaniu, a włókna kokosowe od razu dostarczą głodnym korzeniom potrzebnych im składników. Jeśli natomiast dodałeś za dużo nawozu, wystarczy po prostu wypłukać je dużą ilością wody z doniczki.

4. Są wielokrotnego użytku
Przy użyciu włókna kokosowego automatycznie zmniejszasz ilość odpadków. Po zbiorach wystarczy, że przepłukasz je wodą i możesz je od razu ponownie użyć przy sadzeniu nowych roślin. Jeśli preferujesz świeże podłoże, zużyte włókna wysyp w ogrodzie. To poprawi jakość ziemi.

5. Największy zysk: Większe zbiory
Włókna kokosowe powodują, że twoje rośliny szybciej rosną, stają się większe i produkują do 25% więcej zbiorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana THC i rośliny konopi oraz cannabis CBD, to tematyka blogu konopnego Ganja Farmer.