Czynniki wpływające na szybkość spalania jointa.


feminizowane nasiona marihuany

Przyjrzyjmy się czynnikom, które sprawiają, że Twój joint spala się szybciej, bądź wolniej. Szybkość spalania to czynnik, który może pozytywnie albo negatywnie wpłynąć na odczucia podczas palenia.

czynniki-wplywajace-na-szybkosc-spalania-jointa-1

1. Jakość zioła
Wpływ na szybkość spalania jointa ma w pierwszej kolejności zawartość wilgoci zioła. Jeśli zioło jest za suche, tzn. takie, że rozsypuje się między palcami, to spali się za szybko. Idealny poziom wilgotności to ok. 10%. Jeśli mieszasz je z tytoniem bądź innymi dodatkami to musisz zwrócić też uwagę na ich wilgotność.

2. Bibułki
Drugi ważnym czynnikiem jest jakość bibułek. Po pierwsze ich grubość. W rzeczywistości jest tak, że wbrew pozorom cieńsze bibułki spalają się wolniej niż grube, ponieważ przy cienkich wciągamy więcej powietrza z boku. Po drugie bibułki wytwarzane są z różnych materiałów, jak len, marihuana, ryż, celuloza. A więc najlepiej wybrać te, które palą się najlepiej. Po trzecie w skład bibułek wchodzą też różne dodatki, które również mają wpływ na spalanie. Najlepszym wyborem będą cienkie bibułki bez dodatków. Niektórzy okręcają jointa jeszcze jedną bibułką, aby spowolnić spalanie i zapobiec bocznemu spalaniu się.

3. Ciasne / luźnie skręcanie
Ciasne skręty palą się wolniej niż luźne, ponieważ jest w nich mniejszy ciąg powietrza. Jednak za ciasno skręcony joint będzie też trudno palić. Za luźny będzie bardzo szybko się palił i rozlatywał. Skręcaj jointy ciasno, ale bez przesady.

4. Kruszenie
Dla ultymatywnego spalania zioło musi być równomiernie skruszone. Jeśli tak nie będzie, to joint też będzie się nierównomiernie spalał. Najlepiej więc jest użyć dobrej jakości młynek, który wszystko równomiernie rozdrobni.

5. Intensywność inhalowania
Krótko i na temat: jeśli będziesz mocno ciągnąć, to joint będzie się szybko spalał. Jeśli chcesz dłużej popalić to odpręż się i ciągnij powoli.

6. Wosk i miód
Niektórzy koneserzy dodają do swoich jointów trochę wosku cannabisowego. Sprawia to, ze joint wolniej się spala. A miód dodaje po prostu ciekawego smaku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana THC i rośliny konopi oraz cannabis CBD, to tematyka blogu konopnego Ganja Farmer.