Jak uchronić rośliny marihuany przed stresem spowodowanym przez zbyt wysoką temperaturę?


feminizowane nasiona marihuany

Uprawa konopi może być nie lada zadaniem… Istnieje na szczęście kilka sprawdzonych metod, aby uchronić nasze rośliny przed szkodami spowodowanymi zbyt wysoką temperaturą. Cannabis jest właściwie dosyć odporną rośliną, jednak może zostać uszkodzona przez zbyt dużą ilość światła albo gorąco. I choć znosi ona lekkie zmiany temperatur, to od pewnego punktu może okazywać ona symptomy stresu. Liście robią się wtedy żółte i dostają brązowych plamek.

jak-uchronic-rosliny-marihuany-przed-stresem-spowodowanym-przez-zbyt-wysoka-temperature-1

Przy uprawie outdoor i wysokich temperaturach czubki liści zaczną wyginać się do góry, nawet jeśli nie będzie widać żadnych innych objawów stresu. Najbardziej krytycznym okresem przy regulacji temperatury jest faza kwitnienia. Najbardziej wrażliwe na szkody spowodowane gorącem są indici. Podczas kwitnienia takie szkody będą zmniejszały plony, a najlepszym sposobem, aby temu zapobiec jest przeniesienie uprawy do pomieszczenia.

Rośliny cierpią na przegrzanie gdy temperatura otoczenia osiągnie ponad 30 stopni C. Oprócz dobrej wentylacji istnieją jeszcze inne sposoby na zahartowanie twojej rośliny.

Wodorosty to jedna z najlepszych możliwości. Używanie ekstraktu z wodorostów zaszczepi Twoje rośliny przeciwko szkodom z przegrzania.

Krzemionka znana też jak krzemian potasu może tez pomóc Twoim roślinom przeżyć. Może doprowadzić nawet do tego, że roślina nawet w stresującej sytuacji będzie dobrze się rozwijać. Wspomaga ona system ochronny liści i powoduje, że są one odporniejsze na szkodniki.

Jeśli uprawiamy w systemie hydroponicznym to dobrym sposobem na zapobieganie przegrzania i tym samym gnicie korzeni jest umieszczenie w pojemnikach kamieni powietrznych z pompką napowietrzającą (jakie znamy z akwarium).

Kolejnym sposobem jest zwiększenie dawki CO2. Potencjalnie prowadzi to do większego wzrostu.

Można też wykorzystać włókno kokosowe zamiast ziemi do uprawy.

Instalacja klimatyzacji i wentylatora zapewni chłodzenie i obieg powietrza. Tym samym ciepłe powietrze, które się unosi w górze będzie stale mieszane z zimnym w dole i w całym pomieszczeniu będzie panowała jednakowa temperatura.

Najważniejszym elementem jest oświetlenie. Wymiana żarówek na LED to kolejny doskonały sposób na zmniejszenie temperatury. Może na początku nie tani, ale po pewnym czasie ta inwestycja będzie się zwracać, gdyż żarówki te potrzebują o wiele mniej prądu i są o wiele wydajniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana THC i rośliny konopi oraz cannabis CBD, to tematyka blogu konopnego Ganja Farmer.