Jak dobrać doniczki do danej odmiany nasion konopi.


feminizowane nasiona marihuany

Kiełkowanie to najbardziej delikatny i wrażliwy okres w całej hodowli nasion konopi. jest ona też ważna, aby wyhodować silne i zdrowe rośliny. Oto porady jak dobrać doniczki, aby właśnie takie rośliny wyhodować.

3-kroki-aby-pokonac-faze-kielkowania-1

1. DONICZKI I MEDIUM
Zanim wysadzimy nasze nasiona ważnym jest wybór odpowiednich doniczek i ziemi. Zanim zdecydujemy się na zwykłą, ogrodową ziemię, musimy odróżnić nasiona autofloweringowe od feminizowanych.

A. AUTOFLOWERINGI
Jeśli sadzimy odmiany autofloweringowe, zdecydujmy się od razu na ostateczną doniczkę tak, abyśmy nie musieli już niczego dotykać i przesadzać. Ważne są pierwsze 3 tygodnie od zasiania. Jeśli w tym czasie popełnimy błędy, skutkiem będą niskie plony. Wielkość doniczki powinna wynosić między 5 a 15 litrami. Będzie to miało wpływ na wielkość Twoich roślin, plony oraz na ich podlewanie.
Poleca się zakup tzw. AirPotu. Umożliwia on lepsze dotlenienie korzeni i co za tym idzie lepszą witalność, a to oczywiście oznacza większe plony.

B. FEMINIZOWANE
Nasiona feminizowane i regularne dają hodowcy możliwość zadecydowania, kiedy zakończy się okres wegetacji, a rozpocznie okres kwitnienia. Dlatego ich przesadzanie nie stwarza takich problemów, jak przy autofloweringach.

C. MEDIUM
Wysokojakościowa ziemia ekologiczna jest najlepsza do uprawy, ponieważ jest lekka i zawiera składniki odżywcze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana THC i rośliny konopi oraz cannabis CBD, to tematyka blogu konopnego Ganja Farmer.