Najnowsze Badania Na Temat Spożywania Marihuany w Ciąży


feminizowane nasiona marihuany

Przyszłe matki w trakcie 9 miesięcy trwania ciąży powinny konsekwentnie rezygnować ze spożywania konopi indyjskich, podobnie jak z alkoholu oraz papierosów. Badania nad wpływem produktów konopnych na rozwijające się w łonie matki dziecko przynoszą mieszane wyniki, a rezygnacja z zażywania podczas ciąży tetrahydrokanabinolu (THC) jest uważana za zalecaną, co po raz kolejny pokazują najnowsze badania. Ten artykuł w żaden sposób nie ma nakłaniać do spożywania przez kobiety w ciąży marihuany, a jedynie służy jako materiał informacyjny.

Oczywiście jest różnica, czy kobieta w pierwszych tygodniach po zapłodnieniu od czasu do czasu zapali jointa, czy też każdego wieczoru aż do porodu będzie się upijała do nieprzytomności. Niemniej jednak bezpieczeństwo i zdrowie dziecka zawsze jest na pierwszym miejscu, a wyrzeczenie pozostaje cnotą, za którą noworodki mogą podziękować w późniejszym życiu.

Kobiety w Ciąży Używają Konopi Na Nudności i Ból

Najnowsze badania dotyczące ciąży i kannabinoidów pochodzą z Oregonu i Australii. Tylko w Stanach Zjednoczonych pełnoletni ludzie każdej płci mogą legalnie kupować marihuanę, a naukowcy chcieli wiedzieć, jakie ryzyko niesie za sobą zażywanie marihuany dla przyszłych matek oraz jeszcze ich nienarodzonych dzieci.

THC jest prawdopodobnie najważniejszą substancją z konopi, która może mieć niezwykle wszechstronne działanie lecznicze, takie jak walka z bólem, stanami zapalnymi lub zaburzeniami snu, które, jak wiadomo mogą wystąpić w ciąży, zwłaszcza w pierwszych miesiącach, gdzie dodatkowo pojawiają się poranne nudności.

Jednak niektóre przyszłe mamy stosują konopie indyjskie nie z powodu ich legalności i powszechnej dostępności, jak twierdzą przeciwnicy nowoczesnego prawa antynarkotykowego, ale dlatego, że mają wszechstronne działanie łagodzące różne dolegliwości i od tysięcy lat na całym świecie są szeroko rozpowszechnione jako naturalny lek.

Badanie 1: Używanie Konopi Indyjskich Jako Potencjalne Zagrożenie Dla Płodu i Łożyska

Jako obiekty badań w warunkach laboratoryjnych wykorzystano szympansy. Ciężarnym naczelnym podawano THC, a naukowcy zaobserwowali różne efekty zarówno na łożysko, jak i na sam płód. Konopie mogą mieć negatywny wpływ na chemiczne modyfikacje wokół DNA, takie jak regulacja i ekspresja genów. Procesy te mogą być związane z chorobami neurologicznymi, takimi jak autyzm. Naukowcy podkreślają, że takie związki nie muszą być przyczynowo-skutkowe, a badania ginekologiczne wymagają wielu innych aspektów, ponieważ w końcu dopiero zaczynamy rozumieć genetykę.

Szympansom podawano codziennie do jedzenia THC, a neurologowie szczególnie zwrócili uwagę na:

  • Łożysko łączące pępowinę i macicę,
  • Płuca, serce i mózg dojrzewających płodów

Substancja psychoaktywna zawarta w haszyszu i marihuanie wpłynęła na epigenom, który z kolei koduje informacje i wpływa na różne procesy zachodzące w organizmie człowieka. Można więc wyobrazić sobie wadę rozwojową ciała i mózgu u dzieci, które, jak wynika z badań, mogą mieć zaburzenia autystyczne lub charakteryzują się nadpobudliwością i słabą koncentracją. Wprawdzie podczas badania szympansów nie wzięto pod uwagę innych czynników ryzyka, niemniej jednak należy te badania traktować poważnie.

Badanie 2: Zażywanie Konopi Indyjskich Nie Wpływa Na Rozwój Neurologiczny

Chociaż produkty z konopi nie są tam jeszcze dozwolone, Australia bardzo pilnie bada kannabinoidy i zgłasza zupełnie inne wyniki badań nad marihuaną w ciąży niż ich koledzy w Oregonie. Porównano dane dotyczące marihuany w okresie prenatalnym i aspekty neuropsychologiczne w późniejszym okresie dojrzewania u dziecka. Dostępnych było prawie 3000 akt klinicznych. Lekarze przyjrzeli się rozwojowi mowy, reakcjom, zachowaniu i nie zauważyli wpływu THC, które przyszła mama przyjmowała w czasie ciąży.

Około 10% matek paliło marihuanę przez 9 miesięcy trwania ciąży. W rzeczywistości nie zaszkodziło to ich potomstwu, a w danych nie znaleziono żadnych dowodów na wady neurologiczne spowodowane produktami z konopi. Porównanie danych z wzorcami klinicznymi i socjodemograficznymi nie wykazało żadnych niepokojących wyników. Nastolatki w wieku od 10 do 20 lat nie wykazywały zaburzeń myślenia, nie miały częstszego autyzmu ani innych zaburzeń w porównaniu z rówieśnikami. Oczywiście, nawet najlepsze, najbardziej obszerne statystyki nie pozwalają na ostateczną ocenę, ale wyciąganie wniosków na temat reakcji THC u samic szympansów bezpośrednio na ludzi również nie wydaje się rozstrzygające.

Zgodnie z aktualnym stanem wiedzy naukowej tylko całkowita rezygnacja z kannabinoidów w czasie ciąży gwarantuje bezpieczeństwo dla matki i potomstwa. Warto zrezygnować ze spożywania nie tylko marihuany, ale również innych używek nie tylko podczas ciąży, ale już przed jej zajściem. Używanie konopi indyjskich w tym okresie może być ryzykowne, a ponieważ nadal nie jest to naukowo wyjaśnione, kobiety powinny w tych miesiącach dla dobra dziecka zachować abstynencję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana THC i rośliny konopi oraz cannabis CBD, to tematyka blogu konopnego Ganja Farmer.