Oregon depenalizuje posiadanie narkotyków


feminizowane nasiona marihuany

Oregon zalicza się do tych Stanów USA, które zalegalizowały zarówno posiadanie do celów rekreacyjnych jak i spożywanie oraz handel marihuany. Teraz prawodawcy stanu znanego pod nazwą „Beaver State“ idą jeszcze dalej jeśli chodzi o politykę narkotykową.

Legislatura stanu Oregon w zeszłym tygodniu wdrożyła kolejną ustawę, która mocno redukuje kary dla osób, które po raz pierwszy zostały przyłapane na posiadaniu małych dawek kokainy, heroiny, metaamfetaminy oraz innych nielegalnych środków odurzających.

Wraz z nową regulacją prawną wszystkie przestępstwa dotyczące posiadania różnych narkotyków nie uchodziłyby za przestępstwo, tylko wyłącznie jako wykroczenie.

Poza tym chodzi też o to, aby ludzie, którzy były już karane z powodu posiadania nielegalnych środków odurzających albo innych przestępstw otrzymały większy i łatwiejszy dostęp do różnych oferowanych terapii odwykowych.

Senator Jackie Winters skomentował to następująco: „Dokładamy wszelkich starań, aby polityka kierowała się bardziej w stronę udzielania pomocy osobom z problemami narkotykowymi i w walce z nałogiem niż w stronę krat więziennych.”

Nie można dalej prowadzić takiej polityki, która zajmuje się budowaniem coraz to większej liczby więzień, kiedy najczęstszym źródłem większości przestępstw jest właśnie zażywanie narkotyków.

Wraz z nową reformą ma zostać zredukowany zbiór danych, tzw. „racial profiling“. Jako konsekwencja polityki prohibicyjnej i słynnej „war on drugs“ w USA to właśnie ciemnoskórzy ludzie zostają częściej i w wielu przypadkach bardziej srogo karani.

Przeprowadzone w 2015 roku przez Oregon Criminal Justice Commission badania pokazały, że Afroamerykanie w tym stanie są dwukrotnie częściej zatrzymywani z powodu posiadania narkotyków mimo, że statystyka ta nie pokazuje żadnych różnic w częstotliwości spożywania narkotyków.

Zainicjowana reforma nie jest jednak konsekwencją wielkiego zrozumienia prawodawców porażki prohibicji i jej negatywnych skutków, ale bardziej kapitulacja wobec sytuacji.

Jak i w odległych krańcach Stanów Zjednoczonych tak i w Oregon zauważalna staje się tzw. epidemia opioidowa. Około jednej czwartej wszystkich przypadków śmiertelnych spowodowanych zażyciem środków odurzających zdarzają się własnie w USA. Szczególnie nadużycie opioidów spowodowało, że liczba ta stawała się coraz większa.

Oprócz zwiększonego spożywania heroiny w grę wchodzą tutaj przede wszystkim reklamowane przez przemysły farmaceutyczne środki przeciwbólowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana THC i rośliny konopi oraz cannabis CBD, to tematyka blogu konopnego Ganja Farmer.