nasiona thcthc

Oregon depenalizuje posiadanie narkotyków

Oregon zalicza się do tych Stanów USA, które zalegalizowały zarówno posiadanie do celów rekreacyjnych jak i spożywanie oraz handel marihuany. Teraz prawodawcy stanu znanego pod nazwą „Beaver State“ idą jeszcze dalej jeśli chodzi o politykę narkotykową.

Legislatura stanu Oregon w zeszłym tygodniu wdrożyła kolejną ustawę, która mocno redukuje kary dla osób, które po raz pierwszy zostały przyłapane na posiadaniu małych dawek kokainy, heroiny, metaamfetaminy oraz innych nielegalnych środków odurzających.

Wraz z nową regulacją prawną wszystkie przestępstwa dotyczące posiadania różnych narkotyków nie uchodziłyby za przestępstwo, tylko wyłącznie jako wykroczenie.

Poza tym chodzi też o to, aby ludzie, którzy były już karane z powodu posiadania nielegalnych środków odurzających albo innych przestępstw otrzymały większy i łatwiejszy dostęp do różnych oferowanych terapii odwykowych.

Senator Jackie Winters skomentował to następująco: „Dokładamy wszelkich starań, aby polityka kierowała się bardziej w stronę udzielania pomocy osobom z problemami narkotykowymi i w walce z nałogiem niż w stronę krat więziennych.”

Nie można dalej prowadzić takiej polityki, która zajmuje się budowaniem coraz to większej liczby więzień, kiedy najczęstszym źródłem większości przestępstw jest właśnie zażywanie narkotyków.

Wraz z nową reformą ma zostać zredukowany zbiór danych, tzw. „racial profiling“. Jako konsekwencja polityki prohibicyjnej i słynnej „war on drugs“ w USA to właśnie ciemnoskórzy ludzie zostają częściej i w wielu przypadkach bardziej srogo karani.

Przeprowadzone w 2015 roku przez Oregon Criminal Justice Commission badania pokazały, że Afroamerykanie w tym stanie są dwukrotnie częściej zatrzymywani z powodu posiadania narkotyków mimo, że statystyka ta nie pokazuje żadnych różnic w częstotliwości spożywania narkotyków.

Zainicjowana reforma nie jest jednak konsekwencją wielkiego zrozumienia prawodawców porażki prohibicji i jej negatywnych skutków, ale bardziej kapitulacja wobec sytuacji.

Jak i w odległych krańcach Stanów Zjednoczonych tak i w Oregon zauważalna staje się tzw. epidemia opioidowa. Około jednej czwartej wszystkich przypadków śmiertelnych spowodowanych zażyciem środków odurzających zdarzają się własnie w USA. Szczególnie nadużycie opioidów spowodowało, że liczba ta stawała się coraz większa.

Oprócz zwiększonego spożywania heroiny w grę wchodzą tutaj przede wszystkim reklamowane przez przemysły farmaceutyczne środki przeciwbólowe.

Farmer poleca

Jak handel bronią profituje z zakazu konopi? Organizacje terrorystyczne mają na celu uzbroić się po zęby. Jest oczywistym, że duża część ich zysków, którą inwestują w zakup broni, pochodzi z ko...
Top 10 idealnych miejsc urlopowych dla koneserów m... Istnieje kilka miejsc na świecie, gdzie ludzie cieszą się życiem swobodnie paląc skręta. Chociaż, jak to mówią, co kraj to obyczaj, zebraliśmy listę m...
thc-thc.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sklep thc-thc

Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana, konopie indyjskie, cannabis, wszystko na temat.