Spożywanie cannabisu redukuje przyjmowanie opioidów przez pacjentów


feminizowane nasiona marihuany

Cannabis jest coraz częściej używany do ratowania życia ludzi uzależnionych od różnych substancji i do redukcji ich nałogu oraz do poprawy ich stanu zdrowia. Niestety również przyjmowanie legalnych substancji, jakimi są opioidy, prowadzi do uzależnienia. Również dla ludzi, którzy są przez dłuższy okres czasu zdani na przyjmowanie opioidów byłoby lepiej, gdyby przyjmowanie tych substancji było jak najbardziej ograniczone do minimum.

Na uniwersytecie w Nowym Meksyku w Stanach Zjednoczonych przeprowadzono na ten temat badania. 37 pacjentów, którzy otrzymywali opioidy dodatkowo otrzymywały też równocześnie cannabis i zostali porównani z grupą 29 pacjentów, którzy nie przyjmowali marihuany. Przez okres 21 miesięcy porównywano różnice jakie występowały pomiędzy tymi dwoma grupami.

Okazało się, że pacjenci którzy oprócz opioidów również zażywali cannabis częściej potrzebowali i zażywali mniejsze dawki opioidów i częściej całkowicie rezygnowali z zażywania opioidów. Jednak nie tylko przyjmowana dawka opioidów została zredukowana dzięki cannabisowi. Okazało się, że przez to pacjenci odczuwali większą ulgę w bólu, poprawę jakości życia poziomu aktywności oraz koncentracji.

Jako wady pacjenci podawali niewielkie skutki uboczne odczuwane przez przyjmowanie konopi czyli odczuwany high. Naukowcy wnioskują, że koniecznie trzeba przeprowadzić dalsze badania w tym kierunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana THC i rośliny konopi oraz cannabis CBD, to tematyka blogu konopnego Ganja Farmer.