Tajski Szpital Oferuje Leczenie Konopiami Indyjskimi


feminizowane nasiona marihuany

W szpitalu w Chiang Mai pacjenci mogą być leczeni konopiami indyjskimi. Jak donosi ganjapreneur.com, powołując się na Bangkok Post, pewna klinika w Chiang Mai w Tajlandii, jest pierwszym szpitalem w kraju, który oferuje zarówno terapie konopne, jak i konwencjonalne.

Szacuje się, że jest to jeden z 37 szpitali, które rząd planuje otworzyć w ramach rozszerzenia krajowego programu leczenia medycznymi konopiami indyjskimi. Szpital zatrudnia łącznie 125 pracowników medycznych, w tym 39 lekarzy i czterech lekarzy tradycyjnej medycyny tajskiej.

Minister zdrowia Anutin Charnvirakul powiedziała, że konopie indyjskie będą dostępne w klinice w celu leczenia pięciu grup chorób – choroby Parkinsona, padaczki i stwardnienia rozsianego. Tajlandia ma długą tradycję w stosowaniu konopi indyjskich w leczeniu bólu i zmęczenia. W 2017 roku oficjalnie zalegalizowano konopie indyjskie na użytek medyczny.

Medyczne produkty z konopi indyjskich ze skonfiskowanych roślin

W ubiegłym roku premier Prayuth Chan-ocha postanowił unieważnić wszystkie patenty na molekuły pochodzące z konopi. Środek ten był odpowiedzią na obawy obywateli, którzy obawiali się, że zagraniczne firmy mogą wykorzystać patenty do zmonopolizowania tajskiego rynku medycznej marihuany w Tajlandii.

W sierpniu rząd ogłosił zamiar wykorzystania skonfiskowanej marihuany do produkcji produktów medycznych na rynku krajowym. W listopadzie ubiegłego roku powstał wniosek, który umożliwił obywatelom wyhodowanie do sześciu roślin konopi indyjskich, które mogą być sprzedawane rządowi w celu dalszego przetwarzania do celów medycznych.

Obecnie marihuana na rynku krajowym pochodzi z Ministerstwa Zdrowia kraju. Natakorn Thasnas, dyrektor ds. badań medycznych nad marihuaną na Uniwersytecie Kasetsart, powiedział, że uniwersytet dostarczy ministerstwu 4 850 funtów marihuany, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu. Minister zdrowia Charncirakul zaznaczył, że nowe kliniki są czwartą fazą ekspansji medycznej marihuany w Tajlandii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana THC i rośliny konopi oraz cannabis CBD, to tematyka blogu konopnego Ganja Farmer.