sklep thc-thc.com, czyli nasiona marihuany z max plonem xxl, konopie indyjskie

W Kontakcie z Byłymi Palaczami Studenci Ograniczają Spożycie Konopi Indyjskich

Jak bardzo krąg przyjaciół wpływa na palenie lub niepalenie, nie tylko papierosów, ale i marihuany? W niedawno przeprowadzonym badaniu zbadano, w jaki sposób używanie konopi indyjskich wpływa na środowisko społeczne.

W Kontakcie z Byłymi Palaczami Studenci Ograniczają Spożycie Konopi Indyjskich, GanjaFarmer, Ganja Farmer

„Pierwszy raz był fantastyczny. Byłem z kilkoma moimi najlepszymi przyjaciółmi. Siedzieliśmy w kuchni, zapaliliśmy kilka jointów i pamiętam, że byłem naprawdę naćpany” – relacjonuje 20-letni Martin w badaniu przeprowadzonym w Danii na temat użytkowników konopi.

Na początku palenie trawki było dla niego zabawnym sposobem spędzania czasu z przyjaciółmi. Ale w pewnym momencie Martin zauważył, że pali coraz więcej i zdaje się tracić kontrolę nad swoim „nałogiem”. Bał się powiedzieć o tym komukolwiek powiedzieć. W oczach jego rówieśników marihuana nie jest narkotykiem, który mógłby powodować problemy lub powodować uzależnienie.

„Naturalny Eksperyment” Bada Efekt Rówieśniczy w Spożywaniu Konopi Indyjskich

Istnieją również dowody w badaniach, że grupa rówieśnicza jest ważnym aspektem używania narkotyków wśród młodych osób dorosłych. „Efekt rówieśniczy” to termin używany w badaniach. „Peer” to angielskie słowo, które oznacza rówieśnik. Jednak nie zawsze jest jasne, co jest przyczyną, a co skutkiem. Z jednej strony, konsumpcja rówieśników może wpływać na własne zachowania. Z drugiej strony, można sobie wyobrazić, że człowiek będzie szukał odpowiednich przyjaciół zgodnie z własnymi skłonnościami. Co jest bardziej prawdziwe?

W celu bardziej szczegółowego zbadania tej kwestii, dyrektor studiów Yi Li z Chin i jego współpracownik Guang Go z USA, jak piszą, skorzystali z okazji do przeprowadzenia naturalnego eksperymentu. W badanie zaangażowanych było prawie 2000 studentów na jednym z uniwersytetów w USA. W USA studenci często mieszkają w domach studenckich, które należą do ich uniwersytetu. Kto dzieli swój pokój z kim, często jest ustalane losowo przez uniwersytet. Studenci nie mogą sami decydować, z kim mieszkają. Osobiste upodobania są zatem wykluczone.

Mniejsza Konsumpcja Jeśli Współlokatorzy Również Przestali Palić

Yi Li i Guang Go w celu dokonania swojej oceny upewnili się, że w badaniu będą brali udział tylko ci studenci, którzy rzeczywiście mieszkają z losowo wybranymi współlokatorami. Jednakże, zgodnie z ich analizą, efekt rówieśniczy odnosi się tylko do części studentów. Na przykład ci, którzy nie mieli doświadczenia z konopiami indyjskimi przed rozpoczęciem badania, nie byli pod wpływem palących współlokatorów. Ich stosunek do niekonsumpcji wydawał się być skonsolidowany. W tym przypadku nie można zaobserwować efektu rówieśniczego.

Inaczej było w przypadku studentów, którzy już przed studiami mieli okazję palić marihuanę. Ich zachowania konsumenckie zmieniały się, gdy zamieszkali oni z pewnymi osobami. Jeśli ta druga osoba nigdy nie była naćpana, nie zmieniło to zachowań konsumenckich uczniów. Jeśli druga osoba paliła zarówno przed, jak i po badaniu, nie miało to również wpływu na częstotliwość stosowania marihuany. Studenci ograniczyli jednak używanie konopi indyjskich, jeśli ich współlokator przestał palić podczas studiów.

Wydaje się więc, że efekt rówieśniczy występuje w przypadku byłych palaczy, ale nie tych, którzy nigdy nie palili. Li i Go mogli jedynie udowodnić znaczący wpływ na używanie konopi indyjskich przez uczniów tylko wtedy, gdy byli użytkownicy spotkają się z osobami wciąż używającymi tego narkotyku.

Jednakże, według naukowców, wyniki nie mogą być uogólnione. Odnoszą się one tylko do grupy studentów. Co więcej, Yi Li i Guang Go nie zbadali w swoich badaniach, co mogło być przyczyną stwierdzonego efektu. Jednym z możliwych wyjaśnień jest to, że studenci, którym udało się rzucić używanie marihuany, rozmawiają o tym z kolegami palaczami. Byli użytkownicy są zazwyczaj uważani za bardziej wiarygodnych niż na przykład rodzice lub media.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana, konopie indyjskie, cannabis, wszystko na temat.