Ibuprofen i Diclofenac mogą zwiększyć ryzyko zatrzymania akcji rytmu serca


feminizowane nasiona marihuany

Tak groźne są środki, które można nabyć bez recepty jak ibuprofen czy diclofenac. Co gorsza są one bardzo popularne i wiele ludzi chętnie po nie sięga. O tym, że ich przyjmowanie może w pewnych warunkach osłabiać system sercowo-krążeniowym jest jednak wielu ludziom niewiadome, przed czym ostrzegają naukowcy.

W jednym z badań udowodniono, że często zażywane środki przeciwbólowe, które zawierają te obydwa składniki, w pojedynczych przypadkach mogą mieć ciężkie skutki uboczne na system sercowo-krążeniowy. W prawdzie te zagrożenia są dla tych dwóch składników znane, jednak mimo to można je nabyć bez recepty w każdej aptece.

Gunnar Gislasom, kardiolog przy szpitalu uniwersyteckim w Gentofte przyznaje, że tak długo, jak zezwala się na zakup tych środków bez recepty oraz ich zażywania to daje się pacjentom do zrozumienia, że muszą one być całkowicie bezpieczne.

Naukowcy z Gislason badali oddziaływania tak zwanych nie steroidalnych środków przeciwzapalnych, do których oprócz ibuprofenu i diclofenacu również należą naproxen, rofecoxib i celecoxib. Już wcześniejsze analizy pokazały, że te leki są powiązane z ryzykami układu sercowo-naczyniowego.

Wyniki tych badań pokazują:
Przy przyjmowaniu diclofenacu wzrasta prawdopodobieństwo zatrzymania akcji rytmu serca o 50 procent w porównaniu z pacjentami, którzy nie zażywają środków przeciwbólowych. Przy ibuprofenie ryzyko to wzrastało o 31 procent.

Według tego pacjenci, którzy mają problemy i cierpią na choroby związane z układem sercowo krwionośnym całkowicie unikać przyjmowania tych leków, gdyż mają one wiele efektów, które mogą wyjaśniać związek z zatrzymaniem akcji serca.

Mają one wpływ przede wszystkim na gromadzenie się płytek krwi i mogą powodować zakrzepy krwi. Eksperci zalecają przyjmowanie dawek nie większych niż 1.200 miligramów ibuprofenu na dzień. Diclofenacu, który jest najbardziej ryzykownym związkiem, powinni unikać również zdrowe osoby bez problemów z sercem czy układem krwionośnym.

Istnieją inne, również pomocne i skuteczne środki, które nie mają tak groźnych skutków ubocznych. Do takich należy na przykład marihuana, która wbrew wielu błędnym przekonaniom jest całkowicie bezpieczną rośliną o wielu leczniczych właściwościach.

Marihuana to nie narkotyk, a roślina, która skutecznie pomaga w leczeniu różnych rodzajów bóli, a nawet w walce z nowotworami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana THC i rośliny konopi oraz cannabis CBD, to tematyka blogu konopnego Ganja Farmer.