Złota rączka do konopi – historia Rafael Caro Quintero


feminizowane nasiona marihuany

Ten mężczyzna wykazał się szczególną zdolnością do pierwszego w Meksyku handlu narkotykami, na którym zarobił miliardy. Jednak okazało się, że Rafael Caro Quintero poszedł za daleko. Po morderstwie jednego z agentów amerykańska policja rozpoczęła polowanie.

zlota-raczka-do-konopi-73512301312

Handel narkotykowy poznał on już w swoich młodzieńczych latach. Quintero urodził się w 1952 roku w Badiraguato między niekończącymi się wzgórzami Sierra Madre – tam, gdzie marihuana i mak bardzo obficie rosną.

Jako najstarszy z 11 dzieci odwiedził on tylko szkołę podstawową. Jednak wykazywał się szczególnie dobrą ręką przy uprawie konopi. W wieku 24 lat produkował on po 6 ton marihuany na rok.

Razem z meksykańskim królem kokainy Miguelem Ángel Felix Gallardo i Ernestem Fonseca Carrillo, który był numerem 1 w branży heroinowej, założył kartel Guadalajara, pierwszy w Meksyku. Niedługo potem ta trójka zdominowała cały handel narkotykowy w Meksyku.

Sukcesy tego kartelu były w USA odbierane z wielkim niepokojem. Na początku lat 80. Prezydent Reagan zdecydował się na sprowadzenie „The War of Drugs” do USA i naciskał na współpracę Meksykański Rząd.

Pierwszym celem był „El Búfalo” W Chihuahua.
1000ha roślin konopi, 7000 srogo kontrolowanych pracowników, najnowocześniejsze systemy nawadniania.
Właściciel: Rafael Caro Quintero.
W listopadzie 1984 roku 450 żołnierzy wtargnęło na tą „posesję”, zniszczyli wszystkie pola i skonfiskowali 8000 TON marihuany.

Quintero był pewny, że na jego farmie musiał być kret. Niedługo potem było wiadomo, że jest to Enrique Camarena al. Kiki, który pracował dla przeciwników narkotyków DEA. 7 lutego 1985 roku policjanci aresztowali Camarenę, ale Camarena nie wiedział, że pracują oni dla Quintero, który nie uznawał zdrady.

Camarena był torturowany, a lekarz przedłużał jego życie za pomocą leków. Po trzech dniach zmarł. Koledzy Camareno zaczęli pogoń za Quintero nie wiedząc, że Camareno już nie żyje.

Po jego aresztowaniu okazało się, że jego majątek wynosi 2 miliardy dolarów. W całej Ameryce skonfiskowano wille, sklepy, luksusowe auta. W grudniu 1989 skazano go na 40 lat więzienia.

Quintero wyszedł po 28 latach, co oburzyło prokuraturę, jednak ślad po nim zaginął. Za jego głowę wyznaczono nagrodę w wysokości 5 milionów dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana THC i rośliny konopi oraz cannabis CBD, to tematyka blogu konopnego Ganja Farmer.