Sportowcy Palący Marihuanę Mają Więcej Zwojów Mózgowych


feminizowane nasiona marihuany

Badania sugerują, że uprawianie sportu łagodzi negatywny wpływ palenia marihuany na rozwój mózgu młodych ludzi.

74 młodych mężczyzn i kobiet miało zaszczyt zademonstrować swoją sprawność fizyczną na bieżni. Kierowniczka badania Krista Lisdahl i jej zespół zbadali między innymi wpływ sprawności fizycznej na rozwój mózgu młodych ludzi. Uczestnicy mieli średnio 21 lat i zostali podzieleni na dwie grupy: jedna grupa miała niewielkie doświadczenie z konopiami indyjskimi, druga regularnie paliła.

W poprzednim badaniu Krista Lisdahl i jej zespół wykazali, że wyniki umysłowe osób zażywających konopie indyjskie są lepsze, jeśli regularnie uprawiają sport. Według konkluzji uprawianie sportu może częściowo zniwelować negatywny wpływ palenia na sprawność umysłową. W nowym badaniu dodatkowo prześwietlono mózgi uczestników.

Za pomocą rezonansu magnetycznego (MRI) zespół wykonał pomiary różnych obszarów kory mózgowej. Cortex, zwany też korą mózgową, przechodzi ważne etapy dojrzewania, które rozciągają się od wieku młodzieńczego do dorosłości. W tym procesie zwiększa się fałd kory mózgowej i ogólna powierzchnia kory mózgowej. Lisdahl i jej zespół badali ją w rezonansie magnetycznym.

Większe Pofałdowanie Mózgu Przy Większej Sprawności Fizycznej

Obraz ten był podobny do obserwowanego w pierwszym badaniu. Sprawność fizyczna osób z obu grup miała pozytywny wpływ zarówno na fałdy mózgu, jak i całkowitą powierzchnię badanych obszarów mózgu. Największe korzyści odnieśli ci, którzy nie palili. Ale nawet w grupie palaczy marihuany sprawni fizycznie uczestnicy mieli więcej zwojów mózgowych niż ci mniej aktywni sportowo.

W ten sposób zespół badawczy podkreśla wnioski wyciągnięte już w pierwszym badaniu. Oznacza to, że osoby zażywające konopie indyjskie są w stanie zrekompensować przynajmniej część deficytu w rozwoju mózgu, który obserwuje się podczas przewlekłego palenia.

Ogólnie rzecz biorąc, badania pokazują, że sport ma pozytywny wpływ na rozwój mózgu. Na przykład sporty wytrzymałościowe sprzyjają wzrostowi nerwów. Sport wspomaga również regenerację mózgu przy wyjściu z uzależnienia od narkotyków.

Z punktu widzenia Lisdahl i jej zespołu, osoby zażywające konopie indyjskie mogą czerpać korzyści z uprawiania sportu również dlatego, że ich metabolizm jest stymulowany, a tym samym THC i pozostałości po marihuanie szybciej opuszczają ciało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GanjaFarmer.info - Marihuana THC i rośliny konopi oraz cannabis CBD, to tematyka blogu konopnego Ganja Farmer.